herb SPEC STAL ŁAŃCUT
Bieszczady Ustrzyki Dolne   SPEC STAL ŁAŃCUT

2021-11-07, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Mecz w słonecznych Ustrzykach na najpiękniej w lidze położonym stadionie był trzecim rozgrywanym przez SPEC Stal z beniaminkami. W pierwszym sromotnie polegliśmy z Kańczugą, a w drugim efektownie wygraliśmy w Trześni. Gospodarze narzekali na istny szpital w drużynie, czego efektem był krótka ledwie dwuosobowa ławka rezerwowych, ale i łańcucianie wybiegli na boisko bez kilku podstawowych graczy – zabrakło filarów środka obrony: chorego od dobrych dwóch tygodni Pawła Kmuka oraz Valeryego Sokolenki, który pomału dochodzi do siebie po urazie kolana, kolejnego z chorych - napastnika Tomasza Walata, oraz podstawowego bramkarza Arkadiusza Słysza zmagającego się z urazem barku, zaś podstawowy „środkowy” Mateusz Skała zasiadł jedynie na ławce rezerwowych i był w stanie zaliczyć na boisku jedynie kilka ostatnich minut meczu. Absencja pierwszego golkipera dała szansę debiutu dla niecierpliwie oczekującego swojej okazji osiemnastoletniego Cezarego Szpindora, który po nieprzespanej z wrażenia nocy zajął miejsce między słupkami. Gospodarze tuż po pierwszym gwizdku ruszyli z animuszem do przodu – w 1’ strzał Radosława Macnara z lewego skrzydła na krótki róg efektownie obronił debiutant Cezary Szpindor. Łańcucianie przetrwali zryw rywali i wyprowadzili zabójczą akcję w 8’ meczu: piłkę ze środka boiska na prawe skrzydło otrzymał Patryk Róg, który pociągnął na wysokość szesnastki i dograł prostopadłe podanie środek i na 8 metr pola karnego, gdzie pojedynek biegowy z rywalami wygrał Dawid Bieniasz, który wykończył akcję zdobywając bramkę na 0:1. W 16’ z rzutu wolnego huknął nad poprzeczką bramki łańcucian Hanson Kumah-Doe, a w odpowiedzi Dawid Bieniasz zagrał głową do wybiegającego sam na sam z bramkarzem Patryka Roga, który jednak nie zdołał idealnie opanować piłki i ta padła łupem golkipera gospodarzy. Arłamów w tej części spotkania wywalczył kilka rzutów rożnych, ale nie był w stanie wykreować groźnej sytuacji bramkowej, dopiero w 20’ groźny strzał rywali w porę zablokowali łańcucianie. W 23’ mogło być dwa do zera – Szymon Paczocha długim podaniem dograł do Dawida Bieniasza, ten bez namysłu do wbiegającego z lewej strony Marcina Dudka, który w polu karnym świetnie wkręcił rywali i wycofał do… wbiegających Dawida Bieniasza i Patryka Wójcika, którzy obaj uderzyli przeszkadzając sobie nawzajem i piłka przeszła obok słupka. W 26’ sam na sam z bramkarzem wyszedł Patryk Wójcik, jednak obrońca instynktownie zdołał zablokować jego strzał. W 30’ w polu karnym SPEC Stali nieprzepisowo powstrzymany został jeden z rywali co arbiter zamienił na rzut karny, ale dziś superstrzelec Arłamowa Radosław Macnar zostawił celownik w szatni i prasnął nad poprzeczką. W 34’ kolejny raz podopieczni Krzysztofa Koraba mogli podwyższyć prowadzenie – Patryk Róg strzelał głową z najbliższej odległości, jednak strasznie się pomylił uderzając nad bramką. W 39’ z rzutu wolnego próbował szczęścia Konrad Buć jednak jego strzał przeszedł tuż nad poprzeczką.

Druga połowa zupełnie odmieniła obraz gry – więcej z akcji mieli rywale, jednak albo pudłowali, albo szyki psuł im młody bramkarz SPEC Stali. Świetne wrażenie robił niebywale szybki i zwrotny Harrison Espana, który „wiązał krawaty” w polu karnym SPEC Stali. W 51’ „Czarek” najpierw obronił strzał, a po ułamku sekundy instynktownie wyłuskał piłkę niemal na linii bramkowej spod nóg będącego w stuprocentowej sytuacji napastnika rywali. W 56’ ponownie Cezary popisał się ładna paradą po strzale z rzutu wolnego, a w 63’ osiemnastolatkowi wyrosła dodatkowa para rąk, gdy w jednej akcji obronił strzał i dwie dobitki. Zawodnicy z Łańcuta z szatni na boisko wrócili po dobrych dwudziestu minutach gry – w 66’ mocny strzał Marcina Dudka obronił Bartosz Trzeciak stojący między słupkami gospodarzy. Końcowe fragmenty spotkania należały głównie do rywali, którzy prowadzili grę, lecz i łańcucianie także groźnie kontrowali jak w 83’ Patryk Wójcik, który z lewej strony pola karnego uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć rywali. W 88’ piłkę na wagę remisu miał na nodze Kacper Sumara, który w dogodnej pozycji mając przed sobą tylko bramkarza uderzył bardzo niecelnie i wysoko nad bramką. Niemal równo z zakończeniem 90 minuty gry w świetnej sytuacji znalazł się Bartosz Góra, który uderzył mocno, jednak muśnięta przez rywala piłka przeleciała nad poprzeczką. Do końca spotkania żadna z drużyn nie była w stanie zmienić rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Krzysztofa Koraba.

Przebieg można porównać do niedawnego meczu w Sanoku, gdzie pierwsza połowa należała do łańcucian, a druga do rywali. Ważny komplet punktów udał się wraz z zawodnikami w podróż powrotną pięknym autokarem ABX2 Bus do Łańcuta! Brawo Panowie!