herb Strumyk Malawa
SPEC STAL ŁAŃCUT   Strumyk Malawa

2021-06-02, 16:30

Czas spotkania: 90 min.

Przed spotkaniem XXXIII kolejki wielu kibiców prognozowało, że ekipa trenera Gołdy podobnie jak KS Stobierna czy Orzeł Wólka Niedźwiedzka wzniesie się na wyżyny własnych umiejętności i napsuje nieco krwi liderowi, ale jak okazało się po tym niezwykle jednostronnym spotkaniu tym razem z prądem płynęli łańcucianie, a strumyk mimo mojej sympatii do tego zespołu i jego trenera nie pokazał pełni swoich umiejętności. Pierwsze piętnaście minut upłynęło na grze na połowie Strumyka, strzelali Konrad Buć, Patryk Wójcik i dwukrotnie Tomasz Walat, jednak kalibrowanie celowników chwilę trwało. W 18’ pierwszy strzał oddali rywale, jednak bez większych problemów obronił Cezary Szpindor. W 24’ Oskar Cwynar kropnął z dystansu, jednak wysoko nad bramką, a minutę później wynik otworzył strzałem z siódmego metra Dawid Bieniasz finalizując akcję, którą sam rozpoczął. Asystę zaliczył Konrad Buć. Trzy minuty później Wiesław Kozubek, który w kolejnych spotkaniach przesuwa się coraz głębiej w stronę bramki rywali (w lipcu będzie objeżdżał bramkę od tyłu jak w hokeju) wrzucił piłkę w pole karne, a najlepiej znalazł się Patryk Wójcik, który wpakował piłkę do bramki na 2:0. W 30’ doszło do faulu Cezarego Szpindora na zawodniku rywali – najpierw błąd zaliczył jeden z obrońców zbyt krótko zagrywając do własnego bramkarza, a ten widząc, że do piłki zbliża się napastnik wyszedł odważnie z bramki i wpadł w nogi rywala, za co sędzia ukarał go żółtą kartką. Obaj zawodnicy leżeli długo na murawie, przeciwnicy domagali się czerwonego kartonika, jednak sędzia uznał, że obok zdarzenia było jeszcze dwóch obrońców i nie było sytuacji sam na sam. W 38’ na 3:0 podwyższył Patryk Wójcik, który wykończył podanie Tomasza Walata z prawej strony pola karnego. Nie minęły cztery kolejne minuty, gdy bramkarz Strumyka wyciągał piłkę po raz czwarty z własnej bramki - Valerij Sokolenko huknął z dystansu, jednak nieczysto, ale odchodząca ze światła bramki piłka kierowała się w stronę Wiesława Kozubka, który jak w piosence klęknął na kolanko i bez namysłu głową uderzył w stronę bramki, niepewny golkiper gości starał się złapać piłkę jednak ta po rękach wpadła mu do bramki.
Tuż po wznowieniu nic się nie zmieniło – w 47’ na 5:0 wynik wyśrubował Dawid Bieniasz soczystym strzałem pod poprzeczkę po podaniu Patryka Wójcika, a w 51’ na 6:0 podwyższył Przemysław Kuca dopełniając formalności z kilku metrów po klepce Konrada Bucia z Tomaszem Walatem oraz po klasowym wyłożeniu przez tego pierwszego. W 61’ miała miejsce moim zdaniem najpiękniejsza akcja mieczu – przy prawej linii bocznej w okolicach środka boiska z piłką tańcował Sławomir Wójcik, którego ścigało trzech rywali, jednak Sławek zgubił pościg i urwał się na dobre kilka metrów, po czym dośrodkował na Konrada Bucia, który bez litości podwyższył na siedem do zera. Po licznych zmianach w zespole trenera Koraba gra po kilku minutach lekkiego zwolnienia powróciła do istnie wyścigowego tempa i w 85’ Tomasz Walat wrzucił mierzone podanie na głowę Patryka Nowaka, który z kilu metrów zdobył bramkę nr osiem. Kiedy wydawało się, że król strzelców tym razem zadowoli się rolą asystenta w 88’ sam na sam z bramkarzem wyszedł Piotr Balawender, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na okolice 15 metra, gdzie do piłki dopadł…  Tomasz Walat, który mocnym strzałem z półwoleja ustalił wynik spotkania na 9:0.
Wynik w moim odczuciu nieco zaskakujący, ale dokładnie obrazujący przebieg tego spotkania.