herb SPEC STAL ŁAŃCUT

1:0 21’ Tomasz Walat, asysta Przemysław Kuca
2:0 50’ Tomasz Walat, asysta Konrad Buć,
3:0 58’ Tomasz Walat, asysta Patryk Wójcik,
Już przed meczem atmosfera spotkania na szczycie udzielała się niemal wszystkim, jedni skupiali się na grze, inni przygotowywali transmisję i boisko oraz zabezpieczali jego otoczenie, jeszcze inni obstawiali wynik, a była także grupa, która zajmowała każdą wolną przestrzeń przy ogrodzeniu stadionu, a co bardziej „pomysłowi” rozbierali całe segmenty betonowego płotu i szczelnie wypełniali nowopowstałe szczerby swoimi głowami. Nie jest tajemnicą, że ze względów mądrych lub nie obostrzeń byliśmy zmuszeni radykalnie ograniczyć wstęp na obiekt, co niektórzy poczytywali nam za… a może bardziej, że - ich „nie kochamy”. Zostawmy już kompleksy i tematy oboczne, a skupmy się na spotkaniu SPEC Stali Łańcut ze Strugiem Tyczyn, a więc pomiędzy pierwszą dwójką w rozgrywkach. Mecz XXX kolejki budził emocje, ale przecież był tylko, lub aż meczem o trzy punkty, choć ważnym ze względów psychologicznych. Spotkanie rozpoczęło się od równie atomowego, co niecelnego uderzenia Mateusza Skały, łańcucianie starali się przejmować środek pola, zaś mocno naładowani rywale czynili próby długich wrzutek za kołnierz pary łańcuckich środkowych obrońców, które były skutecznie kasowane przez wywołanych. W 5’ szybkonogi Dawid Bieniasz ruszył lewą flanką, a biegnący za nim obrońca Strugu ratował się faulem na linii 18 metra. Rzut wolny wykonał Tomasz Walat, lecz ten strzał padł łupem bramkarza. Łańcucianie zyskali lekką przewagę, jednak w 8’ po wrzutce jednego z graczy Strugu głęboko w pole karne jeden z jego kolegów o pół metra minął się ze spadającą piłką, a za futbolówką była już tylko pusta bramka. Mecz nieco się zaostrzał, a nerwy udzielały się także sztabowi Strugu na ławce rezerwowych. W 18’ bardzo groźny strzał tuż nad poprzeczką oddał Sławomir Wójcik, zaś 3 minuty później kameralny obiekt na Słocinie wybuchł euforią - Przemysław Kuca po krótkim rozegraniu rzutu rożnego posłał ostre dośrodkowanie w okolice 5 metra gdzie Tomasz Walat wpakował piłkę do bramki strzałem głową. Po wznowieniu gry groźną akcję w odpowiedzi przeprowadzili rywale, ale ich strzał minął słupek. W 26’ Mateusz Skała dośrodkował do Pawła Kmuka, który uderzył tuż na poprzeczką. W 40’ mogło być dwa do zera, jednak jeden z rywali wybił piłkę z linii bramkowej, po strąceniu piłki głową przez Tomasza Walata.
Na przerwę obie drużyny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu SPEC Stali, a tuż po wznowieniu w 48’ zawodnicy z Tyczyna po zgrabnej akcji posłali piłkę do napastnika, który w polu karnym będąc sam na sam z Cezarym Szpindorem nie zdołał opanować piłki i ta wyszła na out bramkowy. Po sporej przerwie na trybunie dało się słyszeć donośny śpiew łańcuckiego „młyna” z wiadomym zapiewajłą na czele – lata mijają, ale charakterystyczny wokal pozostaje bez zmian. Pobudzeni dopingiem łańcucianie zaczęli zdobywać pole, a w 50’ Konrad Buć zagrał fantastyczny no look pass do wbiegającego w pole karne Tomasza Walata, który technicznym strzałem wygrał w sytuacji sam na sam i wyprowadził łańcucian na dwubramkowe prowadzenie. W 58’ miała miejsce w moim odczuciu najpiękniejsza akcja meczu – Patryk Wójcik zagrał klepkę z Tomaszem Walatem i Pawłem Kmukiem, po czym zgubił rywala balansem ciała w polu karnym i wyłożył do Tomasza Walata na 11 metr, a ten nie zwykł mylić się w takich sytuacjach i skompletował hattricka! Pięć minut później mogło paść kolejne podwyższenie - Patryk Wójcik wykonał sprint z piłką przez niemal pół boiska i będąc w sytuacji sam na sam nie zdecydował się na strzał, ale wyłożył piłkę do nabiegającego z lewej strony kolegi, którego uprzedził o ogon sarny obrońca Strugu. Rywale starali się nadgryźć rozpędzonych łańcucian - w 66’ mocny płaski strzał Strugu przeszedł tuż obok słupka. W 75’ Piotr Balawender w swoim niepodrabialnym stylu zatańczył z piłką na 20 metrze przed bramką rywali i wyłożył piłkę do Patryka Wójcika, ale ten znajdował się na pozycji spalonej. W kolejnych minutach Strug stworzył dwie groźne akcje, lecz w obu przypadkach na miejscu był Cezary Szpindor. W 82’ po rzucie rożnym głową strzelał Paweł Kmuk, jednak tuż obok słupka.
Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem SPEC Stali, która po raz pierwszy od czternastu kolejek zajęła pozycję lidera rozgrywek, jednak choć wynik wskazuje łatwą wygraną nie przyszedł wcale łatwo. Zawodnicy Jacka Sowy pokazali kawał solidnego futbolu, który potwierdził ich czołową pozycję w tabeli.
Po ostatnim gwizdku wiele osób świętowało, jednak w moim odczuciu to ważne zwycięstwo nie upoważnia do przedwczesnych wiwatów. Panowie jeszcze DZIESIĘĆ spotkań przed nami – to nawet nie połowa rundy! Każdy kolejny mecz będzie równie ważny. Gratulacje, ale tak jak na początku - twardo po ziemi

herb SPEC STAL ŁAŃCUT Informacje o kadrze SPEC STAL ŁAŃCUT

1. Cezary Szpindor
2. Oskar Cwynar