Aktualności

KOLEJKA XXXVII CZYLI NA LUZIE... TAK SAMO!

• autor: tpanek, 2021-07-04 22:53
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa
W meczu XXXVII kolejki łańcucianie zagrali już bez „musika” – trener Krzysztof Korab mocno pokombinował w składzie i ustawieniu, jednak pomimo rzekomego rozluźnienia jedno w zespole nie uległo zmianie – skuteczność! Zanotowaliśmy dwudziestą pierwszą z rzędu wygraną i to nie z byle kim!
SPEC Stal Łańcut 6:1 (1:0) TS Sokół Sokołów Młp.

6:1 81' Patryk Sobuś.

Skład SPEC Stali Łańcut: Inglot (70’ Szpindor) – Kuca, Sokolenko, Kmuk, S. Wójcik (51’ Cwynar), Mach, Skała, P. Wójcik (51’ Bieniasz), Buć, Walat (56’ Góra), Nowak (51’ Balawender).

OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU:
Przedostatnia kolejka ligowa rozgrywana na Arenie Słocinie ponownie od strony organizacyjnej sprawiła nam „nieco” stresu – po całodniowych sobotnich opadach w niedzielny poranek podczas naszej kontroli obiektu zgodnie z przewidywaniami zastaliśmy całkowicie zalaną „murawę” – poziom wody był nawet wyższy niż przed meczem z Włókniarzem, jednak na szczęście niebiosa zlitowały się nad nami i do późnego niedzielnego popołudnia lustro wody opadło na tyle, że gra była całkiem komfortowa. Na mecz z Sokołem Krzysztof Korab postawił na grę trzema obrońcami i dwoma nominalnymi napastnikami (Tomasz Walat i Patryk Nowak) oraz podwieszonym za nimi wolnym elektronem Konradem Buciem. Już w 1’ meczu tuż obok słupka głową uderzył Tomasz Walat, a po kolejnych trzech minutach Sławomir Wójcik pociągnął od środkiem boiska dobre 10 metrów, po czym oddał strzał, jednak nad poprzeczką. W 7’ Mateusz Skała najpierw wywalczył piłkę, po czym przebiegł na linię szesnastki i huknął po ziemi tuż obok słupka. Rywale także nie próżnowali – w 10’ Michał Inglot obronił przysłowiowe sam na sam, zaś osiem minut później ze spokojem w rękawice wyłapał uderzenie z 16 metra. Po kolejnej minucie Przemysław Kuca zagrał z lewej strony w pole karne, gdzie Sławomir Wójcik w pierwszym kontakcie uderzył, ale bramkarz był na posterunku. W 25’ Konrad Buć dograł do Patryka Wójcika, który balansem ciała zwiódł dwóch rywali i trafił na 1:0. W kolejnych minutach nieco więcej z gry mieli rywale, jednak ich dwie próby nie znalazły drogi do bramki. Tuż po wznowieniu gry ostro na rywali ruszyli łańcucianie: w 46’ po dośrodkowaniu Sławomira Wójcika na dwa zero strzałem głową podwyższył Tomasz Walat, a dwie minuty później kolejną „główką” z kilku metrów popisał się Patryk Nowak, który zdobył trzecią bramkę po dograniu Przemysława Kucy. Zamroczeni rywale pozwolili SPEC Stali także na trzecie trafienie w ciągu 5 minut – w 50’ Tomasz Walat znalazł Patryka Nowaka na 14 metrze, a ten uderzył bez namysłu, bramkarz gości zdołał musnąć futbolówkę rękawicą, jednak ta wtoczyła się do bramki przy prawym słupku. W 56’ w swoim stylu zatańczył z piłką w polu karnym Piotr Balawender, który kilka minut wcześniej zameldował się na boisku, jednak jego strzał z bliska padł łupem bramkarza, po niecałej minucie techniczną podcinkę nad wychodzącym z bramki golkiperem Sokoła zaprezentował także „świeży” Dawid Bieniasz, jednak tuż nad poprzeczką, a po kolejnych 3 minutach ponownie Piotr Balawender uderzył z pola karnego, jednak jego strzał został wybity na rzut rożny. W 63’ tuż przy końcowej linii harcował Dawid Bieniasz, który został dosyć zdecydowanie powstrzymany przez rywala, a arbiter zarządził jedenastkę. Trudno mi ocenić czy rzeczywiście faul zasługiwał na rzut karny – obaj zawodnicy mocno walczyli o piłkę, a czyja noga była pierwsza przy futbolówce nie podejmuję się wskazywać bez powtórki wideo. Tak czy owak skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Konrad Buć i zrobiło się 5:0. W 67’ Michał Inglot obronił strzał rywali z lewej strony pola karnego, a chwilę później błyskawiczny i skuteczny sprawdzian po strzale rywali miał Cezary Szpindor, który zastąpił w bramce „Miśka”. W 74’ bardzo dziś waleczny Konrad Buć dograł do wbiegającego Bartosza Góry, który po sprincie wpadł w pole karne i uderzył, bramkarz Sokoła ponownie wyczuł intencję strzelca, jednak strzał był na tyle mocny że po rękawicy piłka wpadła do bramki. Przez ostatni kwadrans o honorowe trafienie walczyli szybcy zawodnicy z Sokołowa Małopolskiego, a sztuka ta udała się w 81’ po przyjemnej dla oka szybkiej akcji Patryka Sobusia, który sam wpakował piłkę do bramki. W 83’ Sokoły przeprowadziły roszadę prawą stroną boiska, jednak strzał przeszedł nad poprzeczką, a po kolejnych 3 minutach Cezary Szpindor obronił w sytuacji sam na sam.
Więcej bramek już nie oglądaliśmy, a to oznaczało dwudziesty pierwszy tryumf z rzędu zawodników z Łańcuta! Mówiąc szczerze obraz gry nie odbiegał od większości spotkań tego sezonu, choć trzeba oddać rywalom wolę walki, a przy ich lepszej skuteczności wynik mógłby z całą pewnością być zdecydowanie inny. Zdobycie kolejnych sześciu bramek przy jednej straconej oznacza, że bilans bramkowy wywindowaliśmy na +115!
W czwartek 8 lipca o godz. 18 także na Słocinie zagramy ostatni mecz sezonu z młodymi rezerwami Stali Rzeszów i… szykujemy niespodziankę!