KOLEJKA XXXVII CZYLI NA LUZIE... TAK SAMO!

• autor: tpanek, 2021-07-04 22:53
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa
W meczu XXXVII kolejki łańcucianie zagrali już bez „musika” – trener Krzysztof Korab mocno pokombinował w składzie i ustawieniu, jednak pomimo rzekomego rozluźnienia jedno w zespole nie uległo zmianie – skuteczność! Zanotowaliśmy dwudziestą pierwszą z rzędu wygraną i to nie z byle kim!
SPEC Stal Łańcut 6:1 (1:0) TS Sokół Sokołów Młp.

1:0 25' Patryk Wójcik, asysta Konrad Buć
2:0 46' Tomasz Walat, asysta Sławomir Wójcik
3:0 48' Patryk Nowak, asysta Przemysław Kuca
4:0 50' Patryk Nowak, asysta Tomasz Walat
5:0 64' Konrad Buć (k)
6:0 74' Bartosz Góra, asysta Konrad Buć
6:1 81' Patryk Sobuś.

Skład SPEC Stali Łańcut: Inglot (70’ Szpindor) – Kuca, Sokolenko, Kmuk, S. Wójcik (51’ Cwynar), Mach, Skała, P. Wójcik (51’ Bieniasz), Buć, Walat (56’ Góra), Nowak (51’ Balawender).

Przedostatnia kolejka ligowa rozgrywana na Arenie Słocinie ponownie od strony organizacyjnej sprawiła nam „nieco” stresu – po całodniowych sobotnich opadach w niedzielny poranek podczas naszej kontroli obiektu zgodnie z przewidywaniami zastaliśmy całkowicie zalaną „murawę” – poziom wody był nawet wyższy niż przed meczem z Włókniarzem, jednak na szczęście niebiosa zlitowały się nad nami i do późnego niedzielnego popołudnia lustro wody opadło na tyle, że gra była całkiem komfortowa. Na mecz z Sokołem Krzysztof Korab postawił na grę trzema obrońcami i dwoma nominalnymi napastnikami (Tomasz Walat i Patryk Nowak) oraz podwieszonym za nimi wolnym elektronem Konradem Buciem. Już w 1’ meczu tuż obok słupka głową uderzył Tomasz Walat, a po kolejnych trzech minutach Sławomir Wójcik pociągnął od środkiem boiska dobre 10 metrów, po czym oddał strzał, jednak nad poprzeczką. W 7’ Mateusz Skała najpierw wywalczył piłkę, po czym przebiegł na linię szesnastki i huknął po ziemi tuż obok słupka. Rywale także nie próżnowali – w 10’ Michał Inglot obronił przysłowiowe sam na sam, zaś osiem minut później ze spokojem w rękawice wyłapał uderzenie z 16 metra. Po kolejnej minucie Przemysław Kuca zagrał z lewej strony w pole karne, gdzie Sławomir Wójcik w pierwszym kontakcie uderzył, ale bramkarz był na posterunku. W 25’ Konrad Buć dograł do Patryka Wójcika, który balansem ciała zwiódł dwóch rywali i trafił na 1:0. W kolejnych minutach nieco więcej z gry mieli rywale, jednak ich dwie próby nie znalazły drogi do bramki. Tuż po wznowieniu gry ostro na rywali ruszyli łańcucianie: w 46’ po dośrodkowaniu Sławomira Wójcika na dwa zero strzałem głową podwyższył Tomasz Walat, a dwie minuty później kolejną „główką” z kilku metrów popisał się Patryk Nowak, który zdobył trzecią bramkę po dograniu Przemysława Kucy. Zamroczeni rywale pozwolili SPEC Stali także na trzecie trafienie w ciągu 5 minut – w 50’ Tomasz Walat znalazł Patryka Nowaka na 14 metrze, a ten uderzył bez namysłu, bramkarz gości zdołał musnąć futbolówkę rękawicą, jednak ta wtoczyła się do bramki przy prawym słupku. W 56’ w swoim stylu zatańczył z piłką w polu karnym Piotr Balawender, który kilka minut wcześniej zameldował się na boisku, jednak jego strzał z bliska padł łupem bramkarza, po niecałej minucie techniczną podcinkę nad wychodzącym z bramki golkiperem Sokoła zaprezentował także „świeży” Dawid Bieniasz, jednak tuż nad poprzeczką, a po kolejnych 3 minutach ponownie Piotr Balawender uderzył z pola karnego, jednak jego strzał został wybity na rzut rożny. W 63’ tuż przy końcowej linii harcował Dawid Bieniasz, który został dosyć zdecydowanie powstrzymany przez rywala, a arbiter zarządził jedenastkę. Trudno mi ocenić czy rzeczywiście faul zasługiwał na rzut karny – obaj zawodnicy mocno walczyli o piłkę, a czyja noga była pierwsza przy futbolówce nie podejmuję się wskazywać bez powtórki wideo. Tak czy owak skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Konrad Buć i zrobiło się 5:0. W 67’ Michał Inglot obronił strzał rywali z lewej strony pola karnego, a chwilę później błyskawiczny i skuteczny sprawdzian po strzale rywali miał Cezary Szpindor, który zastąpił w bramce „Miśka”. W 74’ bardzo dziś waleczny Konrad Buć dograł do wbiegającego Bartosza Góry, który po sprincie wpadł w pole karne i uderzył, bramkarz Sokoła ponownie wyczuł intencję strzelca, jednak strzał był na tyle mocny że po rękawicy piłka wpadła do bramki. Przez ostatni kwadrans o honorowe trafienie walczyli szybcy zawodnicy z Sokołowa Małopolskiego, a sztuka ta udała się w 81’ po przyjemnej dla oka szybkiej akcji Patryka Sobusia, który sam wpakował piłkę do bramki. W 83’ Sokoły przeprowadziły roszadę prawą stroną boiska, jednak strzał przeszedł nad poprzeczką, a po kolejnych 3 minutach Cezary Szpindor obronił w sytuacji sam na sam.
Więcej bramek już nie oglądaliśmy, a to oznaczało dwudziesty pierwszy tryumf z rzędu zawodników z Łańcuta! Mówiąc szczerze obraz gry nie odbiegał od większości spotkań tego sezonu, choć trzeba oddać rywalom wolę walki, a przy ich lepszej skuteczności wynik mógłby z całą pewnością być zdecydowanie inny. Zdobycie kolejnych sześciu bramek przy jednej straconej oznacza, że bilans bramkowy wywindowaliśmy na +115!
W czwartek 8 lipca o godz. 18 także na Słocinie zagramy ostatni mecz sezonu z młodymi rezerwami Stali Rzeszów i… szykujemy niespodziankę!