KOLEJKA XXIII CZYLI NIEZATAPIALNI

• autor: tpanek, 2021-06-26 20:47

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa

Cała naprzód! W XXIII kolejce zgarniamy komplet punktów! SPEC Stal Łańcut 3:0 (2:0) Włókniarz Rakszawa
Dziś dla odmiany graliśmy w piłkę wodną… Brawo Panowie!

1:0 27' Valeriy Sokolenko,
2:0 45'+ Mateusz Skała (rzut wolny po faulu na Konradzie Buciu)
3:0 71' Patryk Wójcik

Skład SPEC Stali Łańcut: Inglot – Paczocha (76’ Kuca), Kozubek, Sokolenko, Cwynar, Bieniasz (67’ S. Wójcik), Skała, Kmuk, P. Wójcik (80’ Góra), Buć (82’ Balawender), Walat (85’ Nowak).

Nad ranem przed meczem odrabianej XXIII kolejki nad sztucznym boiskiem na rzeszowskiej Słocinie przeszła burza i plastikowa murawa została zalana wodą – jak widać obiekt cierpi na problem z odwodnieniem. Była chwila niepewności – w końcu rozegrany miał tu zostać hit kolejki czyli spotkanie pierwszej z trzecią drużyną ligi! Po wilgotnej obdukcji obie drużyny wraz z sędziami ustaliły, że mecz odbędzie się z 20-sto minutowym poślizgiem, gdyż z każdą minutą woda z wolna (bardzo wolna) wsiąkała w podłoże.

Początek meczu, należał do SPEC Stali – już w 1’ Dawid Bieniasz znalazł się z piłką w polu karnym rywali, jednak wypychany przez obrońców zdołał uderzyć obok słupka. Po kolejnych dwóch minutach ponownie zapachniało bramką – tym razem Konrad Buć uderzył piłkę głową, a ta przeszła tuż nad poprzeczką. Zawodnicy obu drużyn często byli zaskakiwani niekontrolowanym zachowaniem futbolówki, która albo dosłownie stawała w kałużach, albo dostawała wodnego przyśpieszenia i płatała figle piłkarzom, a efektowne fontanny towarzyszyły niemal każdemu kontaktowi z piłką. W 12’ na bramkę rywali na pełnej prędkości pobiegł Dawid Bieniasz, jednak czujni obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny. W 20’ Tomasz Walat w zamieszaniu przed bramką rywali zdołał dopaść do piłki, jednak jego strzał z 12 metrów został zablokowany. Dwie minuty później Dawid Bieniasz posłał ostre dośrodkowanie z lewej strony pola karnego, piłka zmierzała do Konrada Bucia, jednak ten osaczony przez trójkę rywali nie zdołał umieścić jej w siatce. W 27’ po kolejnym kotle w polu karnym Włókniarza piłka został wybita na 35 metr, gdzie bez przyjęcia uderzył ją Valeriy Sokolenko, a ta z ogromną prędkością bezlitośnie wpadła do bramki tuż przy słupku, zaś Soko zaliczył w ten sposób kolejną już przepiękną bramkę. W 29’ po rzucie rożnym głową uderzył Tomasz Walat, a wynik nie uległ zmianie tylko dzięki świetnej interwencji bramkarza Rakszawy. Po chwili po kolejnym rzucie rożnym ponownie głową uderzył tym razem Wiesław Kozubek, jednak nad bramką. Kiedy zegarki wskazywały już doliczony czas gry pierwszej połowy rywale popełnili faul na Konradzie Buciu w okolicach 22 metrów od swojej bramki (po lewej stronie przed narożnikiem pola karnego - patrząc okiem łańcucian). Do piłki podszedł Mateusz Skała, który uderzył bardzo precyzyjnie nad murem tuż przy krótkim słupku i podwyższył na 2:0.
Po wznowieniu do ataku ruszyli rywale – w 46’ ich strzał przeszedł obok słupki bramki Michała Inglota. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, obie kompletnie przemoczone drużyny starały się kreować akcje ofensywne, ale te kończyły się w okolicach obu szesnastek. W 63’ Włókniarz wykonywał rzut wolny, jednak pewną interwencją błysnął golkiper SPEC Stali. Około 70-tej minuty to SPEC Stal mocno przycisnęła rakszawian – a piłka kilka razy była wybijana na rzut rożny. Po jednym z kornerów rywale starali się wybić piłkę z pola karnego, a ta odbijała się od nóg zawodników jak we fliperze, by wpaść na szósty metr, gdzie we właściwym czasie i miejscu znalazł się Patryk Wójcik, który podwyższył na trzy do zera. Ostatni kwadrans stał pod znakiem akcji po obu stronach, jednak najbliżej zdobycia bramki był Bartosz Góra, jednak bez skutku. Cóż to byłby za mecz na Słocinie bez deszczu? Na ostatnie pięć minut nad „areną” rozpętała się rzęsista ulewa z gradem, a arbiter zupełnie słusznie zakończył mecz w tych „komfortowych” warunkach równo z upływem 90 minut.

Kolejny z małych kroczków za nami – ORP SPEC Stal zaliczył kolejną morską bitwę na plus posyłając trzy celne torpedy. Brawo chłopaki!

A już w środę kolejne z być może kluczowych spotkań w lidze (tak po prawdzie to my od początku rundy gramy same takie…) i za razem ostatni z wyjazdów – udamy się na trudny teren Błażowianki. Będzie się działo!