KOLEJKA XXII CZYLI SPALENI SŁOŃCEM

• autor: tpanek, 2021-06-20 22:57

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi, uprawia sport i trawa

Liga odrabia zaległości – w meczu XXII kolejki, który pierwotnie miał odbyć się w ostatni weekend marca SPEC Stal Łańcut wybrała się na przedostatni wyjazd i zanotowała zwycięstwo: KS Przybyszówka 2:7 (1:5) SPEC Stal Łańcut.

1:0 6' Dawid Bieniasz, asysta Konrad Buć
2:0 12' Dawid Bieniasz, asysta Mateusz Skała
3:0 13' Konrad Buć, asysta Dawid Bieniasz
4:0 24' Konrad Buć, asysta Tomasz Walat
5:0 33' Kamil Mach
5:1 45' Mateusz Wojtanowski
6:1 52' Tomasz Walat, asysta Mateusz Skała
6:2 75' Jakub Bosek
7:2 82' Piotr Balawender, asysta Kamil Mach

Skład SPEC Stali Łańcut: Szpindor (46’ Inglot) – Paczocha (46’ Kuca), Kmuk, Sokolenko, Cwynar, Bieniasz (46’ S. Wójcik), Mach, Skała (56’ Góra), P. Wójcik, Buć (61’ Balawender), Walat (65’ Nowak).

Spotkanie rozgrywane było o godzinie 11 przy około trzydziestostopniowym upale, który dawał się we znaki zawodnikom obu drużyn. Doskonale przygotowane i soczyście zielone boisko w Przybyszówce zachęciło piłkarzy do ofensywnej gry – początek w wykonaniu SPEC Stali był jeśli się nie mylę najskuteczniejszy w całym sezonie, bo dwudziestu czterech minutach było już 0:4, a chwilę później już nawet 0:5! W 6’ Konrad Buć wymanewrował rywali i wyłożył do Dawida Bieniasza, który sprytnie wpakował piłkę do bramki, a po kolejnych sześciu minutach Mateusz Skała dograł ponownie do Dawida Bieniasz, który jak rasowy kiler podwyższył na 0:2. Nie minęła nawet minuta, a piłkę do bramki wpakował Konrad Buć, zaś asystował mu Dawid Bieniasz. W 20’ huknął Tomasz Walat, ale bramkarz gospodarzy popisał się efektowną interwencją, a w kolejnej akcji w słupek trafił Szymon Paczocha. W 21’ pierwszy strzał na bramkę Cezarego Szpindora oddali zawodnicy Kamila Kawy, ale uderzenie po rykoszecie obronił golkiper łańcucian. W odpowiedzi w poprzeczkę pocelował Tomasz Walat, a zrehabilitował się asystując w 24’ Konradowi Buciowi przy zdobyciu czwartej bramki. W 28’ minucie podopieczni Krzysztofa Koraba w mojej opinii wykonali akcję meczu – piłka od linii końcowej powędrowała przez trzech ustawionych w linii zawodników SPEC Stali, a jeden z nich zagrał „angielką” – piłka znalazła się w siatce, ale arbiter główny po informacji sędziego asystenta bramki nie uznał, gdyż futbolówka przekroczyła linię końcową. W 33’ Kamil Mach wpakował piłkę do bramki na 5:0 i wydawało się, że wynik będzie dwucyfrowy – w 37’ Tomasz Walat posłał bombę z rzutu wolnego, jednak bramkarz Przybyszówki popisał się efektowną paradą. Chwilę później po kolejnym faulu z rzutu wolnego strzelał Mateusz Skała, jednak nad poprzeczką.

Zachęcona przez Trenera komanda „Kawki” nie złożyła broni i postanowiła także pohasać – w 43’ po szybkiej akcji prawą flanką mocny strzał gospodarzy przeszedł tuż przy lewym słupku, a niemal równo z zakończeniem 45’ po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez jednego z łańcucian bramkę na 1:5 zdobył bramkostrzelny Mateusz Wojtanowski.

Bezpośrednio po przerwie trener SPEC Stali zdecydował się na trzy zmiany: Michał Inglot zastąpił w bramce Cezarego Szpindora, Sławomir Wójcik zluzował Dawida Bieniasza, a Przemysław Kuca zmienił Szymona Paczochę. W 52’ Tomasz Walat po dograniu Mateusza Skały głową zdobył bramkę na 1:6, a w kolejnych trzech minutach Tomaszowi najpierw jeden z rywali zdjął piłkę z buta w ostatniej chwili, a następnie w przysłowiowej „setce” bramkarz wyciągnął się jak struna i obronił mocny strzał. W 59’ świetną okazję przestrzelił Bartosz Góra. Oba zespoły przez kolejne minuty mocno wyhamowały grę – upał dawał się we znaki, zawodnicy korzystali z zarządzonej przez sędziego przerwy na schłodzenie organizmów. Rozprężenie sprzyjało miejscowym - w 75’ padła druga bramka dla KS-u: kompletnie zaspali łańcucianie, a bezpańską piłkę po rzucie wolnym i rykoszecie, która spadła na 11 metr w polu karnym przytulił Jakub Bosek, który nie miał skrupułów i zapakował „do sieci”. Łańcucianie pozbierali szeregi i już w 82’ po asyście Kamila Macha piłkę do bramki strzałem z 18 metra na 2:7 wpakował Piotr Balawender. Po dwóch minutach pojedynek oko w oko ze Sławomirem Wójcikiem wygrał bramkarz gospodarzy, a w 89’ tuż nad spojeniem bramki i słupka kropnął Piotr Balawender. Wynik nie zmienił się już do końcowego gwizdka sędziego.
Usmażeni na skwarki zawodnicy oby zespołów zasłużyli na brawa, jednak po całkiem niezłym spotkaniu z dziewięcioma bramkami punkty zgarnęli gracze SPEC Stali.

Za tydzień zagramy z wciąż walczącymi o awans Włókniarzami – już nie możemy się doczekać!