KOLEJKA XXXV CZYLI TRZY PALCE ZA MIEDZĄ

• autor: tpanek, 2021-06-12 22:06
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, ludzie uprawiający sporty i trawa

Tak‼ DERBY są nasze! W meczu XXXV kolejki SPEC Stal Łańcut zwyciężyła 4:0 (2:0) Sawę Sonina!

1:0 7’ Dawid Bieniasz, asysta Konrad Buć,
2:0 23’ Konrad Buć, asysta Tomasz Walat
3:0 67 Paweł Kmuk, asysta Przemysław Kuca
4:0 75’ Sławomir Wójcik, asysta Tomasz Walat

Skład SPEC Stali Łańcut: Szpindor – Paczocha (48’ Kuca), Sokolenko, Kmuk, Cwynar, Bieniasz (61’ S. Wójcik), Skała, Mach (74’ Bartosz Góra), P. Wójcik (89’ Nowak), Buć, Walat (87’ Balawender).

Gra na obczyźnie oraz brak kibiców obu drużyn i tego dreszczyku emocji w meczu z sąsiadami zza miedzy nieco wykastrował emocje w spotkaniu XXXV kolejki. Przed meczem z Sawą spodziewaliśmy się mocno obronnej taktyki rywali, jednak derbowe pojedynki rządzą się własnymi prawami i zawodnicy w czerwonych kostiumach rozpoczęli spotkanie od kilku szybkich ataków, które miały ustawić mecz. W 2’ rzut zawodnicy z Soniny wykonywali rzut wolny i po głębokim dośrodkowaniu oddali celny strzał, ale na posterunku był Cezary Szpindor. Dwie minuty później ponownie obronną ręką z pojedynku z rywalem wyszedł golkiper SPEC Stali. Łańcucianie niczym wytrawny bokser przeczekali furie rywali i wyprowadzili celny cios – w 7’ po rzucie rożnym piłkę przejął Konrad Buć, który wygrał siłowy pojedynek bark w bark z rywalem w polu karnym i wyłożył piłkę do Dawida Bieniasza, który z 5 metrów wpakował piłkę do bramki. W 9’ szybką akcję lewą stroną przeprowadził Szymon Paczocha, jednak jego dośrodkowanie przecięli rywale. W 11’ po szybkiej akcji Sawy strzał przeszedł obok bramki, a po kolejnych dwóch minutach Sawa ponownie była w natarciu, jednak ich strzał został zablokowany. W 15’ Tomasz Walat oddał techniczny strzał zewnętrzną stroną buta z dobrych 20 metrów, jednak nad spojeniem słupka i bramki. W 23’ Paweł Kmuk zagrał długą piłkę do Tomasza Walata, ten przyjął z obrońcą na plecach i wyłożył do Konrada Bucia, który przedarł się przez zasieki rywali i strzałem z okolic szesnastki podwyższył prowadzenie. W okolicach 40-stej minuty zawodnicy SPEC Stali oddali kilka strzałów, jednak próby Konrada Bucia i Patryka Wójcika nie znalazły drogi do bramki. Tuz po przerwie Konrad Buć zagrał do Dawida Bieniasza, ten wyłożył do wbiegającego Tomasza Walata, ale napastnik nie sięgnął piłki. W 48’ Dawid Bieniasz trafił piłką w boczną siatkę, zaś w 56’ strzał głową Konrada Bucia poszybował nad poprzeczką. W 57’ Tomasz Walat w niezłej sytuacji uderzył w interweniującego bramkarza. Jak na derby przystało zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nogi – posypały się żółte kartki. W 62’ Oskar Cwynar posłał miękką wrzutkę z rzutu wolnego na głowę Tomasza Walata, jednak ten uderzył zbyt słabo. Po kolejnych trzech minutach Tomasz Walat ekwilibrystycznie starał się pokonać bramkarza, który łapał piłkę na raty, ale bez skutku. W 66’ Patryk Wójcik wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, jednak zamiast strzelać chciał dograć na czystą pozycję do Tomasza Walata, ale o ułamek sekundy wcześniej do piłki doszedł obrońca zagrywając na rzut rożny. Do piłki w narożniku boiska podszedł Przemysław Kuca, który zagrał wprost na głowę Pawła Kmuka, który podwyższył na trzy do zera. Sawa nie składała broni – w 75’ główka jednego z ich graczy przeszła nad poprzeczką, a w odpowiedzi Tomasz Walat po otrzymaniu piłki zagrał klasyczną uliczkę do Sławomira Wójcika, który wygrał pojedynek sam na sam i trafił na 4:0. Po czterech minutach przysłowiową „setkę” miał Tomasz Walat, ale dziś piłka nie chciała wpaść do bramki po jego strzałach. Ostatnie dziesięć minut stało pod znakiem sytuacji Bartosza Góry, który dwoił się i troił, jednak nie zmienił rezultatu. Po tym całkiem ładnym dla oka spotkaniu bez wątpliwości i drżenia serca – DERBY SĄ NASZE! Filmowe trzy palce za miedzą po raz drugi w tym sezonie dla drużyny z Łańcuta! Brawo Panowie za walkę!