Juniorzy Starsi - Liga Podkarpacka Grupa D

SPEC STAL ŁAŃCUT - Resovia III Rzeszów 1-0
Bramka: Patyrk Przybylak
Asyta: Radosław Dobranowicz

Skład: Cezary Szpindor - Filip Hałys, Sebastian Gunia, Hubert Balawender, Radosław Dobranowicz - Patryk Przybylak, Miłosz Gwizdak, Piotr Kowal, Mateusz Kluz - Dawid Witek, Jkaub Liszka (56' Tomasz Szmuc)

Trampkarze Młodsi - Liga Podkarpacka Grupa B

SPEC STAL ŁAŃCUT - Siarka Tarnobrzeg 6-2
Bramki: Wróbel x2, Sobuś x2, Nowojski, Bełz
Asyty: Jaskuła x2, Gargała x2, Nawojski, Mach

Skład: Zwiercan - Sakowski, Mach, Mączka, Bełz, Stryczek, Nawojski, Jaskuła, Gargała , Wróbel, Sobuś, na zmianę wchodzili: Wałczyk, Olszański, Sołtysiak, Jurek.

"INAUGURACJA NA SZÓSTKĘ"

W dniu dzisiejszym Nasza drużyna trampkarzy młodszych zainaugurowała sezon 2019/2020 w grupie B ligi podkarpackiej. Przypomnę że Stalowcy awansowali z grupy "C" w poprzednim sezonie. Przeciwnikiem drużyny Kamila Macha był spadkowicz z grupy "A" Tarnobrzeska Siarka. Znany rywal, dobrze przygotowana płyta i piękna pogoda zwiastowały ciekawe widowisko. I takie było, ale po kolei: Opis meczu w rozwinięciu....

Młodzicy Starsi - Liga Podkarpacka Grupa A

SPEC STAL ŁAŃCUT - Beniaminek Krosno 3-0
Bramki: Kłoś, Gujda, Ochoćiński
Asyty: Kłoś

Skład: Kamil Jędrejasz, Oskar Bujak, Krystian Ostrowski, Maksymilian Chruściel, Adrian Łysik, Maksymilian Kluz, Dominik Gujda, Norbert Kłoś, Kacper Nycz. Na zmiany wchodzili: Mateusz Cebulak, Dominik Ochociński, Patryk Kisiel.

Mecz rozpoczęliśmy od szybkich ataków i już w 7minucie meczu po dośrodkowaniu Kamila Jaskuły z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Wiktor Wróbel i głową skierował piłkę do bramki gości. Nie minęło 5minut i piękne podanie Pawła Nawojskiego na bramkę zamienił pięknym strzałem lobem świetny tego dnia Wiktor Wróbel. Kolejne minuty to wyrównana walka w środku pola. W 22min kolejna koronkowa akcja i piękna asysta Kamila Jaskuły do Pawła Nawojskiego, który strzela zza pola karnego nie do obrony i mamy 3-0!!. Po tej bramce Nasi zawodnicy spuścili nieco z tonu i groźniej zaczęła atakować Siarka ale Olo i Nasz obrona byli na posterunku. Niestety w 35min błąd Naszej defensywy wykorzystał zawodnik z Tarnobrzega i zrobiło się 3-1. Podrażnieni Stalowcy od razu ruszyli do ataku i dokładne podanie Gabrysia Macha do Dawida Sobusia i mamy 4-1!. Gdy wydawało się że do końca 1 połowy nic się nie zmieni goście przeprowadzili groźną akcję prawą stroną boiska i niestety tracimy bramkę na 4-2.

Drugą połowę rozpoczynamy podobnie jak pierwszą czyli licznymi atakami na bramkę Siarki. I już 5min po wznowieniu gry pada chyba najładniejsza bramka meczu kiedy to Sebastian Gargała pociągnął prawą flanką i wrzucił mocną piłkę na pole karne wprost na głowę Dawida Sobusia, który strzela Swojego drugiego gola a 5 dla tali i mamy 5-2. Po tej bramce podrażnieni Siarkowcy ruszyli do ataku i kilkakrotnie zagrozili bramce Stali, w której w 2 połowie wystąpił Bartosz Wałczyk. Na szczęście Nasz bramkarz tego dnia był świetnie dysponowany i ani razu nie dał się zaskoczyć rywalom. Po kilku minutach przewagi goście Nasi zawodnicy ruszyli do śmielszych ataków i tak w 56 min sytuację sam na sam miał Seba Gargała lecz bramkarz gości okazał się lepszy. Minutę później ładne podanie Seby do Łukasza Bełza, który strzałem z dalszej odległości pokonuje bramkarza Siarki i mamy 6-2!! Kilka minut później świetną sytuację ma Arek Olszański lecz jego strzał trafia w słupek. Do końca meczu lekką przewagę osiągnęła Siarka lecz Nasza obrona i bramkarz zagrała świetną 2 połowę i wynik nie uległ zmianie.

Podsumowując mecz stał na wysokim poziomie i myślę że zwycięstwo nad tak znaną marką jaką jest Siarka Tarnobrzeg zdopinguje Naszych chłopców do jeszcze cięższej pracy na treningach(bo jest jeszcze co poprawiać). Na uwagę zasługuje świetny mecz naszego nowego zawodnika Kamila Jaskuły(2 asysty), który przyszedł do Nas latem z Brzegu Białobrzegi jak i bardzo dobry mecz Bratka Wałczyka, który dzisiaj zaliczył "0" z tyłu. Kolejny mecz Stalowcy zagrają 22.08 o godzinie 11:00 w Przemyślu z miejscowym Orlikem, z którym przypomnę w sparingu przed ligą zremisowali 2-2.