Sokół Kolbuszowa Dolna 8:0 Korona Rzeszów

Logowanie

Aktualności

KOLEJKA XXV – CZYLI 11 ROBOTÓW WIELOZADANIOWYCH

• autor: tpanek, 2019-06-09 22:10

W XXV kolejce SPEC Stal Łańcut zgarnęła komplet punktów zwyciężając Iskrę na boisku w Jaworniku Polskim 0:3 (0:1). Zespół Kamila Droba z racji kontuzji, wyjazdów i kartek zmuszony był grać „gołą” jedenastką – na ławce rezerwowych zasiadł wyłącznie bramkarz Michał Ingot. Pierwsza połowa stała pod znakiem poszukiwania przez trenera optymalnego ustawienia, zaś podczas ostatnich trzech kwadransów zobaczyliśmy zespół, jaki chcielibyśmy oglądać! Gra się kleiła, była przyjemna dla oka, a przy choć trochę lepszej skuteczności wynik byłby sporo wyższy.

Bramki:
0:1 Łukasz Doroba, asysta Kamil Drob,
0:2 Krzysztof Szymański, asysta Karol Preis,
0:3 Kamil Drob, asysta Michał Chmiel.

Skład SPEC Stali Łańcut: Wisz – Chmiel, Pelc, Mach, Preis, Balawender, Doroba, Kawa, Birek, Drob, Szymański.

Opis spotkania w rozwinięciu:
Ustalenie kto grał na której pozycji w meczu z Iskrą jest nieco problematyczne – piłkarze sporo rotowali, przechodzili o linię, a nawet dwie w przód i tył. Jedynie pozycja Patryka Wisza w bramce była niezmienna. Mecz rozpoczął rajd Piotra Balawendra wzdłuż prawej linii bocznej, jednak dośrodkowanie zostało zablokowane, a chwilę później Krzysztof Szymański nie trafił czysto w piłkę w polu karnym i zagrożenia bramki rywali nie było. W 8’ Piotr Balawender uderzył głową, jednak obok słupka. W 9’ Michał Chmiel dorzucił świetne krosowe podanie na głowę Mateusza Birka, jednak ten uderzył nad poprzeczką. Przeciwnicy nie odstawiali nogi, grali ambitnie, a wyróżniał się Łukasz Pieniądz (którego miłą mamę pozdrawiamy). W 21’ na boisko runął Łukasz Doroba, który otrzymał soczystego kopniaka w kostkę, za co przeciwnik obejrzał żółty kartonik. W 22’ Krzysztof Szymański sprytnie przepuścił piłkę do Mateusza Birka, a ten huknął z dystansu nad poprzeczką. W rewanżu gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, jednak strzał także poszybował nad bramką. W 34’ Michał Chmiel przymierzył z rzutu wolnego, jednak kunsztem błysnął bramkarz Iskry końcówkami palców parując piłkę na out bramkowy. W 39’ SPEC Stal wywalczyła rzut z outu z prawej strony na linii szesnastki, a piłkę wprowadził do gry Kamil Drob, który posłał ją wprost na głowę Łukasza Doroby, który precyzyjnym strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Podrażnieni gospodarze tuż po wznowieniu przeprowadzili błyskawiczny atak lewą stroną, ale dzięki zdecydowanemu wyjściu z bramki Patryka Wisza nie oddali strzału. Dwie minuty później ponownie Iskra przeprowadziła kontrę, jednak strzał był tyle mocny, co niecelny. W 43’ strzelał z dystansu Krzysztof Szymański, jednak obok słupka. Po pierwszej dosyć nudnej połowie jedną bramę przewagi miała SPEC Stal.

Po przerwie jeszcze raz szarpnęli gospodarze, jednak po szybkiej akcji strzał minął słupek łańcuckiej bramki. SPEC Stal z minuty na minutę porządkowała swoją grę, akcje zaczęły się zazębiać – w 52’ Krzysztof Szymański uderzył z szesnastki, jednak strzał został zablokowany. W 56’ przebojowy rajd prawą stroną wykonał Michał Chmiel, który kąśliwie dośrodkował, a po ofiarnej interwencji jednego z graczy Iskry piłka o włos minęła słupek bramki. W 57’ efektowne nożyce wykonał Kamil Drob, jednak wprost w rękawice bramkarza. A cztery minuty później z dwudziestego metra strzelał Mateusz Birek, jednak nad poprzeczką. Bardzo spokojnie i aktywnie grała linia obrony z Kamilem Machem i Mateuszem Pelcem na czele – imponowały lekkie wyjścia z presingu - nie było „cykora”. Kibice usłyszeli gwizd i obejrzeli przejazd tuz za plecami czerwonego ekspresu wąskotorowego (tego samego, który mogliśmy podziwiać podczas ostatniego meczu Stali w Bachórzu). W 72’ piłkę przy lewej linii bocznej otrzymał Karol Preis, który zdradził swoje plany na przyszłość – zagrał piętkę z obrotem jak klasowa baletnica (dobrze poinformowane źródła mówią, że Karol zajmie miejsce w grupie tanecznej Sylwii Grzeszczak, z którą po wczorajszym koncercie w Łańcucie ponoć jest już na „ty”) – piłka jak po sznurku powędrowała do Krzysztofa Szymańskiego, a ten po swojemu bryknął i zdobył drugą bramkę dla łańcucian. W 77’ głową strzelał Łukasz Doroba jednak bramkarz był na posterunku. W 78’ strzelali Łukasz Doroba i Michał Chmiel, jednak obaj wysoko nad bramką. W 80' jedną z nielicznych okazji w drugiej połowie mieli gospodarze, jednak strzał poszybował nad bramką. W 83’ po szybkiej akcji precyzyjne dośrodkowanie „zawiesinę” na głowę Kamila Droba posłał Michał Chmiel, jednak strzał trenera z trudem, lecz skutecznie obronił bramkarz Iskry. W 85’ fantastyczną serię podań w pełnym biegu wymienili Kamil Kawa i Michał Chmiel, jednak finalnie „Kawka” spudłował o kilka centymetrów. W 86’ uderzył Krzysztof Szymański, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć, natomiast dwie minuty później było już 0:3 dla SPEC Stali, gdy świetny dziś Michał Chmiel z prawej strony pola karnego posłał piłkę na przeciwny „biegun” szesnastki, gdzie efektownie „na klatę” przyjął i zgasił piłkę Kamil Drob, który podciągnął ku środkowi pola karnego i huknął przy słupku. Mam szczególne uznanie za dzisiejszy mecz – bez możliwości zmian zawodnicy Kamila Droba pokazali charakter i sporo miłej dla oka gry! Część zawodników jak Łukasz Doroba „z musu” grało na całkiem nowych pozycjach z całkiem dobrym efektem.

A już w środę o godz. 18:00 zmierzymy się w zaległym spotkaniu z Grodziszczanką w Grodzisku Dolnym, natomiast spotkanie kończące rundę odbędzie się w piątek o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Traugutta 11 w Łańcucie, gdzie SPEC Stal zmierzy się z Zorzą Trzeboś. Zapraszamy!