Logowanie

Aktualności

MŁODZIK STARSZY - Mamy lidera w Łańcucie !!!

• autor: KMączka, 2019-04-18 11:08

W dniu wczorajszym Nasza drużyna młodzików starszych udała się do Krosna na mecz ze spadkowiczem z grupy "B" miejscowymi Karpatami Krosno. Na ten mecz do drużyny SPEC Stali dołączyło dwóch debiutantów z rocznika 2007 tj. Dominik Gujda i Adrian Łysik. Mecz na sztucznym stadionie przy ul. Bursaki 41 rozpoczął się punktualnie o godzinie 17:00. Opis w rozwinięciu......

Młodzik Starszy - Liga Podkarpacka Grupa 3
KARPATY KROSNO  - SPEC STAL ŁAŃCUT 0-1

Bramka: Arek Olszański

Skład: Zwiercan - Sobuś, Mączka, Mach, Stryczek, Wróbel, Nawojski, Gargała, Olszański - Gujda, Łysik, Bełz, Sakowski, Jurek i Wałczyk

Młodzik Młodszy - Liga Podkarpacka Grupa 1
SPEC STAL ŁAŃCUT - UKS SMS Rzeszów 2-1 (0-1)

Bramki:
Dominik Gujda, Maksymilian Kluz
Asysty: Radosław Stojko

Skład: Bartosz Skręt, Oskar Bujak, Krystian Ostrowski, Maksymilian Chruściel, Adrian Łysik, Radosław Stojko, Dominik Gujda, Norbert Kłoś, Oliwier Babka.

Na zmiany wchodzili: Kamil Jędrejasz, ,Maksymilian Kluz, Marcel Skórski, Kacper Nycz

Początek meczu to można powiedzieć jak w boksie "badanie przeciwnika". Dopiero w 4min meczu pierwszą groźną akcję przeprowadziła Stal a dwójkową akcję Pawła Nawojskiego i Arka Olszańskiego zablokowali obrońcy. W 6min meczu Karpaty próbowały zaskoczyć Olka strzałem z dalszej odległości ale był on bardzo niecelny. W 10min pierwszy rzut rożny dla SPEC Stali i minimalnie minął się z piłką Gabryś Mach i obrońcy wybili piłkę w pole. 5min później kolejny rzut rożny wykonywany przez Arka Olszańskiego lecz i tym razem w zamieszaniu obrońcy wybili piłkę. Karpaty Krosno próbowały atakować naszą bramkę ale bardzo dobrze dysponowana obrona na czele z Tomkiem Mączką skutecznie rozbijała zapędy gospodarzy. W 18 minucie groźna akcja gospodarzy i kąśliwy strzał napastnika uderza w boczną siatkę bramki Olka. W 21min groźną akcję przeprowadził debiutujący Dominik Gujda lecz jego ładny strzał blokują obrońcy i piłka wychodzi na rzut rożny. w 28min mieliśmy najlepszą okazję do zdobycia bramki tj. Dominik Gujda wrzuca dokładną piłkę do Pawła Nawojskiego a ten wpada na nią "brzuchem" i bramkarz cudem łapie ją na linii bramkowej. 2min później sędzia zakończył 1 połowę i mieliśmy do przerwy 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Stali i do podania Gabrysia Macha doskoczył Arek Olszański i uderzył na bramkę ale bramkarz Karpat był na posterunku. Później nacisnęła drużyna gospodarzy i w 32min po wrzutce z rzutu wolnego napastnik Karpat strzela minimalnie nad poprzeczką. Do wybicia rzutu bramkowego podszedł Gabryś ale niefortunnie wybił piłkę, która trafiła pod nogi napastnika Karpat który uderzył mocna ale na szczęście minimalnie niecelnie. W 35min kolejna akcja Stali i ładne podanie Arka do Pawła Nawojskiego ale próbę strzału blokują obrońcy. Minutę później ładny strzał oddaje Dominik Gujda ale i tym razem bramkarz pewnie łapie piłkę. Karpaty także próbują konstruować akcje ofensywne ale nasza obrona dzisiaj gra wyśmienity mecz i rozbija te ataki. W końcu nadchodzi 42minuta meczu i niezawodny ostatni łańcucki "Messi" Arek Olszański przejmuję piłkę na środku boiska mija 2 obrońców i wychodzi sam na sam z bramkarzem i pewnie go pokonuje i mamy 1-0 dla SPEC Stali!! Po stracie bramki Gospodarze ruszyli do ataku a Nasi zawodnicy starali się kontrować. W 47min mamy rzut wolny do którego podchodzi Wiktor Wróbel i posyła piłkę wprost na nogę Seby Gargały a ten strzela lecz bramkarz broni. Od tego momentu Karpaty przejęły inicjatywę i raz po raz zagrażali naszej bramce. W 47min groźny strzał gospodarzy broni Olek wybijając piłkę na rzut rożny. Później w przeciągu 4min gospodarze mają 3 rzuty rożne ale dobrze dysponowany tego dnia Olek Zwiercan i Nasza obrona nie dają się zaskoczyć. W 54min mamy rzut rożny po którym gospodarze wybijają piłkę i wychodzą z kontrą ale na szczęście mamy na stoperze grającego niczym Glik za najlepszych czasów w Monaco Tomka Mączkę, który pewną interwencją zatrzymuje atak rywali. 2min później kolejny rzut rożny dla Karpat ale Olek pewnie piąstkuje piłkę w pole. Ostatnie 3 minuty to rozpaczliwe ataki Karpat ale na nasze szczęście nie dające żadnego rezultatu.

Podsumowując trzeba przyznać że mecz był bardzo wyrównany z lekką przewagą Stali i chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku. Chciałem pochwalić całą drużynę za dzisiejszy mecz ale w szczególności dzisiejszego jubilata(dzisiaj skończył 13 lat) Tomka Mączkę, który zagrał dzisiaj naprawdę bardzo dobre zawody i pewnie kierował grą obronną SPEC Stali przez co zagraliśmy na zero z tyłu. Także słowa pochwały należą się Olkowi za czyste konto na bramce jak i dwóm debiutantom Dominikowi Gujdzie i Adrianowi Łysikowi, którzy pokazali wysokie umiejętności i  że nie straszna jest im gra z o rok starszymi kolegami. Jak Państwo wiecie było to 3 zwycięstwo z rzędu i z 9 punktami jesteśmy liderem grupy "C" podkarpackiej ligi młodzików starszych!! Kolejny mecz na który serdecznie zapraszamy rozegramy na stadionie Stali 27.04 o godzinie 10:30 a przeciwnikiem będzie drużyna ZKS Stal Stalowa Wola.