XVI KOLEJKA MŁODZIEŻ

• autor: ssopel, 2019-04-13 13:55

Juniorzy Starsi

SPEC STAL ŁAŃCUT - Dąb Kosina 3-0 (0-0)
Bramki: Oskar Lipski x2, Jakub Liszka
Asysty: Fabian Lekki, Daniel Hawro

Skład: Wojciech Kuźniar - Karol Kłos (Dawid Rupar), Maksymilian Wojnar, Jacek Stankiewicz, Krystian Czerwonka (Dawid Witek) - Patryk Przybylak (Daniel Hawro), Jakub Liszka, Kamil Sroczyk (Fabian Rak), Fabian Lekki (Albert Kluz), Mateusz Wojtczyk (Norbert Nycz) - Oskar Lipski

Młodzicy Starsi

SPEC STAL ŁAŃCUT - Soccer Ropczyce 4-2

Bramki: Olszański x2, Nawojski, Stojko
Asysty: Olszański, Nawojski, Stryczek

Skład: Zwiercan - Sobuś, Mączka, Mach, Stryczek, Wróbel, Nawojski, Gargała, Olszański - Sakowski, Jurek i Stojko.

Opis spotkania w rozwinięciu!

Młodzicy Młodsi

AP Stalowa Wola - SPEC STAL ŁAŃCUT 2-4
Bramki: Dominik Gujda x4
Asysty: Radosław Stojko x3

Skład: Bartosz Skręt, Mateusz Cebulak, Krystian Ostrowski, Maksymilian Chruściel, Adrian Łysik, Radosław Stojko, Dominik Gujda, Maksymilian Kluz, Oliwier Babka.Na zmiany wchodzili: Kamil Jędrejasz, Oskar Bujak, Norbert Kłoś, Marcel Skórski, Kacper Nycz.

"Ważne zwycięstwo w drugim meczu rundy wiosennej"

W dniu dzisiejszym drużyna młodzików starszych rozegrała kolejny mecz w grupie "C" ligi podkarpackiej z drużyną Socer Ropczyce. Nasz ekipa wystąpiła dzisiaj w optymalnym składzie, a pierwszy raz w drużynie rocznika 2006 wystąpił zawodnik z rocznika 2007 Radek Stojko. Mecz rozpoczął się od ataków drużyny SPEC Stali i w 2min Wiktor Wróbel strzela mocno ale w środek bramki i nie ma gola. Minutę później ładne podanie z boku boiska wykonał Seba Gqargała a Paweł Nawojski skleił piłkę i uderzył mocno lecz pechowo piłka trafiła w poprzeczkę. Gdy się wydawało że za chwilę wpadnie bramka dla Naszej drużyny goście oddali wydawałoby się niegroźny strzał z dalszej odległości lecz piłka tak niefortunnie odbiła się od murawy że zmyliła Olka i tuż nad nim wpadła do bramki i mieliśmy 0-1 dla drużyny z Ropczyc. Ta bramka nie podłamała Naszych chłopców, którzy raz po raz zagrażali bramce gości. I tak kolejno w 7min Paweł Nawojski strzela mocno ale bramkarz sparuje piłkę na rzut rożny, 8min i ponowny strzał Pawła i znowu bramkarz jest na posterunku. 10 min i kolejna ładna akcja Stali i po podaniu "Turbogrosika" Nasz "Messi" uderza lecz minimalnie nad bramką. Nie minęło 2 min i znowu Paweł Nawojski uderza mocno na bramkę lecz i tym razem bramkarz broni na rzut rożny. 13min i kolejny strzał Arka lecz znów w środek bramki i nie ma gola. W 14min goście przeprowadzają akcję ofensywną i strzał z dalszej odległości na raty broni Olek Zwiercan. 15 i 16 min to kolejne 2strzały Arka Olszańskiego lecz i tym razem bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gości broni. 2min później w doskonałej sytuacji znalazł się Seba Gargała lecz znowu na jego drodze stanął goalkiper z Ropczyc. 19min i mamy rzut rożny po którym wybita piłka przez obrońców Socera trafia pod nogi Tomka Mączki, który z połowy boiska wrzuca piłkę na pole karne a ta trafia w poprzeczkę. 21min meczu i ładny strzał oddaje Dawid Sobuś ale niestety bramkarz broni. W 24 min mamy kolejną świetną okazję do strzelenia bramki lecz tym razem Arek strzela nad poprzeczką. W końcu nadeszła 26min i piękna akcja dwójki Olszański - Nawojski i ten drugi ładnym strzałem w końcu pokonuje bramkarza i mamy 1-1. 28 i 29 to kolejne strzały Stali(Sobuś i Stojko) ale bez efektu bramkowego. Sędzia kończy 1 połowę meczu i na przerwę schodzimy ze sporym niedosytem.

Na drugą połowę Nasi chłopcy wyszli bardzo zmotywowani i bojowo nastawieni i już w 31min Paweł odwdzięczył się pięknym podaniem Arkowi i ten strzela na 2-1. 36min i rzut rożny dla Nas i po wrzutce Seby Gargały Radek Stojko minimalnie chybi. Minutę później Sebastian ma doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku lecz jego strzał minimalnie mija słupek bramki gości. W 38min debiutujący  w drużynie starszych kolegów Radek Stojko decyduje się na rajd środkiem boiska mija 3 zawodników Socera i strzela obok bramkarza i mamy 3-1!. Napór gospodarzy nie zmniejsza się i w 42min Arek po podaniu Pawła staje oko w oko z bramkarzem gości i niestety przegrywa ten pojedynek. W 45min pierwszy raz w 2 połowie drużyna z Ropczyc zagroziła SPEC Stali ale strzał zawodnika gości piękną paradą broni Olo. W 49 min wydawałoby się w niegroźnej sytuacji błąd popełnia nasza obrona i goście strzelają kontaktową bramkę i robi się (wydawałoby się z meczu pod kontrolą) trochę nerwowo. Po ty golu Nasi chłopcy od razu odpowiedzieli drużynie z Ropczyc i w 50min podanie od Szymona Stryczka otrzymuję Arek i pewnie pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam i mamy 4-2. Do końca meczu zawodnicy Stali kontrolowali wydarzenia na boisku i mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Niestety żadna akcja nie zakończyła się kolejną bramka i sędzia zawodów zakończył mecz, który wygrywamy 4-2!! Przypomnę że w takim samym stosunku wygraliśmy pierwszy mecz z drużyną APPN Stal Mielec. Po meczu zgodnie z tradycją zawodnicy wraz z Prezesem i trenerem odtańczyli na środku boiska taniec zwycięzców intonują nową przyśpiewkę "TAK GRA W PIŁKĘ I WYGRYWA STAL ŁAŃCUT"!!.

Podsumowując trzeba pochwalić cały zespół za walkę, zaangażowanie i determinację a w szczególności bardzo dobre zawody dzisiaj rozegrała Nasza ofensywna dwójka: Arek "Messi" Olszański i Paweł Nawojski oraz debiutujący młodszy kolega Radek Stojko, który w dodatku strzelił ładną bramkę. Kolejny mecz Nasz drużyna zagra w środę 17.04 w Krośnie z tamtejszymi Karpatami o godzinie 17:00.

Krzysztof Mączka