FA POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW - SPEC STAL ŁAŃCUT 0-1 (0-0)

SPEC Stal Łańcut wystąpiła w następującym składzie: Olek Zwiercan - Tomasz Mączka, Hubert Hryniuk, Mateusz Firlit, Michał Sołtysiak, Szymon Stryczek, Sebastian Gargała, Paweł Nawojski, Arek Olszański, na zmiany wchodzili: Krystian Jurek, Max Brożbar, Wiktor Wróbel, Dawid Sobuś i Bartek Sakowski.

Trenerem w dzisiejszym meczu był Antoni Brzezicki.

APPN MIELEC - SPEC STAL ŁAŃCUT 0-7 (0-3)

Bramki: Dominik Gujda x4, Maksymilian Kluz x2, , Adrian Łysik
Asysty: Radosław Stojko, Maksymilian Kluz, Norbert Kłoś, Krystian Ostrowski

Skład: Bartosz Skręt - Krystian Ostrowski, Igor Binkiewicz, Maksymilian Chruściel, Dominik Gujda, Maksymilian Kluz, Adrian Łysik, Oliwer Babka, Radosław Stojko na zmiany wchodzili: Oskar Bujak,  Norbert Kłoś, Kacper Nycz, Mateusz Cebulak

Trenerem w dzisiejszym meczu był Sławomir Gujda

W dniu dzisiejszym odbył się mecz VIII kolejki Ligi Podkarpackiej Młodzików Starszych w którym zmierzyliśmy się z zespołem FA POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW.

Tak jak wspominałem we wcześniejszej relacji po porażce z pierwszej kolejki 1-2 nasi zawodnicy jechali na mecz z nastawieniem udowodnienia kto jest lepszy.

Mecz był bardzo ważny z uwagi na miejsca w tabeli obydwu drużyn tj. Sokół miał 8 pkt. i 5 miejsce natomiast SPEC Stal 10 pkt. i 3 miejsce. Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków naszej drużyny i tak kolejno w 3, 4 i 6 minucie trzykrotnie oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Arek Olszański, ale niestety wszystkie pojedynki wygrał golkiper Sokoła. Stal atakowała i w 16 min ładnym strzałem popisał się Sebastian Gargała, ale minimalnie niecelnie. Minutę później powinno być 1-0 dla Nas, ale w sytuacji sam na sam Arek Olszański uderza w słupek. W 18 minucie po ładnej akcji i podaniu Wiktora Wróbla do Pawła Nawojskiego ten drugi uderza mocno na bramkę, ale minimalnie niecelnie. Po 20 minutach gospodarze otrząsnęli się i zaczęli mocniej atakować naszą bramkę. Ale po co mamy w bramce Olka Zwiercana :) ? Olek pewnie broni strzały kolejno w 20 i 22 minucie meczu. Do końca pierwszej połowy gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie miała dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

Druga połowa rozpoczęła się od ładnego strzału w 32 minucie Huberta Hryniuka, lecz bramkarz Sokoła był na posterunku i pewnie obronił. W 33 minucie dogodną sytuację mieli gospodarze, którzy wykonywali rzut wolny z około 13 metrów, ale i tym razem pewnie broni OLO. W 39 minucie meczu ładny strzał oddał Sebastian Gargała, ale w ostatniej chwili obrońca gospodarzy blokuje go. Kolejne 10 minut to wyrównana gra i walka w środku pola. W 50 minucie ładną akcję przeprowadza Hubert Hryniuk, który świetnie wypatrzył dobrze ustawionego Michała Sołtysiaka, który ładnie uderza na bramkę gospodarzy lecz i tym razem bramkarz na posterunku. W 53 minucie wykonujemy rzut rożny po którym piłkę przejmują zawodnicy z Lubaczowa posyłają piłkę do przodu, gdzie ich napastnik wychodzi ze swojej połowy sam na sam, ale szybki powrót i faul taktyczny Tomka Mączki ratuje nasz zespół od możliwej utraty bramki. Po tym faulu gospodarze mają rzut wolny z około 12 metra od bramki Stali. Zawodnik gospodarzy uderza mocno po długim rogu ale OLO znowu nie daje się zaskoczyć i broni kąśliwy strzał. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 0-0 w 58 minucie Stal przeprowadza atak lewą stroną, gdzie Seba Gargała wrzuca piłkę w pole karne lecz obrońca blokuje i mamy rzut rożny. Do piłki podchodzi Sebastian i centruje na środek pola karnego, a tam piłkę skleja Paweł Nawojski i między obrońcami uderza po długim słupku dając Nam upragnione prowadzenie 1-0:) !!!!! Gospodarze próbują atakować, ale Nasza obrona na czele z Olkiem, Hubertem, Matim i Tomkiem daje sobie radę i do końca meczu nic się nie zmienia.

A więc mamy upragnione zwycięstwo i awans na 2 miejsce w tabeli! Przed Nami kolejne ważne mecze, ale najważniejsze czekają Nas z Gigantami Radymno, którzy depczą nam po piętach w ligowej tabeli. Myślę, że te dwa mecze zadecydują, która drużyna zajmie miejsce w pierwszej dwójce, która daje awans do wyższej ligi. Także mocno trzymajmy kciuki za Naszych zawodników!!!