PROGRAM KLUB 2019

• autor: tpanek, 2019-07-19 15:02

Znalezione obrazy dla zapytania program klub 2019

Z ogromną przyjemnością informujemy, że po raz kolejny ŁKS Stal Łańcut otrzymał dofinansowanie z Programu KLUB 2019 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki! Nasz Klub jako wielosekcyjny otrzymał dofinansowanie w kwocie 15.000,00 zł!!!

Otrzymane środki przeznaczone zostaną na wynagrodzenia dla trenerów w Szkółce Piłkarskiej dla naszych młodych adeptów futbolu, a także na zakup nowoczesnego sprzętu dla młodych piłkarzy!

W roku 2019 na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę ponad 41 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie tysięcy klubów w całej Polsce!

Serdecznie dziękujemy!

Program zadania:

Prowadzenie zajęć sportowych (treningów) z piłki nożnej i elementów kickboxingu dla dzieci i młodzieży poniżej 18go roku życia. Planujemy przeprowadzić łącznie 400 godzin zajęć sportowych łącznie w okresie realizacji zadania. Do realizacji zadania zatrudnimy czterech trenerów: piłki nożnej oraz szkolenia podstaw kickboxingu, każdy po 100 godzin. Wnioskowany sprzęt sportowy w postaci piłek, kompletów piłkarskich, bramek piłkarskich i mat treningowych tatami zostanie w całości przeznaczony do wykonania zadania i służyć będzie do szkolenia piłkarskiego oraz szkolenia z podstaw kickboxingu dzieci i młodzieży. Głównym zakładanym celem programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez nabycie umiejętności oceny własnej sprawności fizycznej i przebiegu rozwoju fizycznego, uświadomienie uzależnienia zdrowia od aktywności fizycznej, rozwijanie zachowań prozdrowotnych, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie swoje i innych oraz przygotowanie do uczestnictwa w różnych formach aktywności sportowo – rekreacyjnej. Bardzo ważnym celem jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie o strukturalnym bezrobociu poprzez dostęp do zorganizowanej i usystematyzowanej aktywności fizycznej. Główne ćwiczenia podczas prowadzonych zajęć będą ukierunkowane na ogólny rozwój organizmu. Rozwijane będą cechy motoryczne takie jak koordynacja ruchowa, skoczność, zwinność, gibkość, moc i szybkość. Te cechy motoryczne będą ćwiczone podczas zajęć z techniki i taktyki gry w piłkę nożną oraz w trakcie zajęć z podstaw kickboxingu. Tematyka zajęć: 1. Gry i zabawy kształtujące podstawowe umiejętności techniki i taktyki gry w piłkę nożną. 2. Rozwijanie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej poprzez żonglerkę z piłką. 3. Przyjęcia piłki różnymi częściami ciała. 4. Prowadzenie piłki z omijaniem przeszkód. 5. Zwody bez piłki i z piłką. Gra ciałem. 6. Uderzenia piłki różnymi częściami stopy. 7. Prowadzenie piłki w dwójkach i trójkach. 8. Prowadzenie piłki ze strzałem na bramkę. 9. Stałe elementy gry: rzut wolny, rzut rożny, rzut karny, wyrzut z autu. 10. Współdziałanie w dwójkach i w trójkach w obronie z asekuracją. 11. Atak szybki na dwa i trzy podania. 12. Atak pozycyjny. 13. Wyprowadzenia ataku od bramkarza. 14. Obrona „każdy swego”. 15. Obrona strefowa. 16. Podwajanie, pressing. 17. Dobór ćwiczeń w rozgrzewce ogólnej i specjalnej 18. Współzawodnictwo w wykonywaniu poznanych elementów techniki indywidualnej. 19. Gra szkolna, uproszczona i właściwa. 20. Doskonalenie elementów techniki indywidualnej w małych grach i grze właściwej. 21. Wzmacnianie partii mięśniowych podczas zajęć z podstaw kickboxingu. 22. Rozwijanie cech motorycznych takich jak: koordynacja ruchowa, skoczność, zwinność i szybkość podczas zajęć z podstaw kickboxingu. Efekty prowadzonych zajęć będą oceniane na podstawie obserwacji postępów zawodników, poprzez wykonywanie testów i wyniki osiągane podczas meczy i treningów. Zakupiony sprzęt sportowy będzie służył zarówno do celów treningowych jak i do rozgrywania meczy.