III miejsce rocznika 2006 w "Lidze mistrzów"!!!

• autor: K.Mączka, 2018-02-28 16:23

Miło nam poinformować iż drużyna z rocznika 2006 zajęła wysokie 3 miejsce w mocno obsadzonym 2-dniowym turnieju organizowanego przez Grunwald Budziwój, który odbył się w dniach 24-25 lutego 2018 roku w Kielnarowej. Zawodnicy grali na dużym boisku w składach 6+1. W turnieju wzięło udział 12 drużyn podzielonych na 2 grupy po 6. W sobotę drużyny grały w 2 grupach po 6 drużyn systemem "każdy z każdym". Po tej fazie grupowej po 3 najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do "Ligi Mistrzów", a kolejne 3 do "Ligi Europy". "Liga Europy" swoje mecze rozgrywała w niedzielę rano, a "Liga Mistrzów" po południu. W tabelach zaliczone zostały wyniki z soboty.

A teraz kilka słów na temat meczy Naszej drużyny:

nowa-galeria-6697452.jpg nowa-galeria-6697453.jpg nowa-galeria-6697454.jpg

Sobota:

W 1 meczu turnieju przeciwnikiem Stali była drużyna AP Wesoła, z którą po dobrym meczu i bramce Sebastiana Gargały wygraliśmy 1-0.

W 2 meczu zagraliśmy z KS Koszyce Wielkie (okolice Tarnowa). Po dobrym meczu w którym przewaga naszej drużyny była bardzo widoczna wygraliśmy 2-1, a bramki zdobywali: Hubert Hryniuk i Sebastian Gargała.

Najbardziej emocjonujący był mecz z naszym rywalem z ligi młodzików, czyli Grunwaldem Budziwój. Początek należał do gospodarzy, którzy strzelili 2 bramki i wyszli na prowadzenie. Na Stalowców podziałało to jak "płachta na byka" i raz po raz zagrażali bramce gospodarzy. Kontaktową bramkę po ładnej akcji strzelił Sebastian Gargała. Niestety Grunwald po szybkiej kontrze wyszedł na prowadzenie 3-1. Znak do ataku dał Tomek Mączka, który po rzucie rożnym pięknym uderzeniem z dalszej odległości pod poprzeczkę strzelił bramkę kontaktową. Do zakończenia meczu zostało jakieś 3 min, ale niestety Nasze ataki kończyły się strzałami obok bramki lub na bardzo bobrze broniącym bramkarzu gospodarzy. Szkoda, bo to był chyba najlepszy mecz Naszej drużyny z dotychczasowych meczy z Budziwojem :(

W 4 meczu graliśmy z drużyną Orzeł Brzozów i pewnie wygraliśmy po bramce niezawodnego tego dnia Sebastiana Gargały.

W ostatnim meczu podejmowaliśmy drużynę Halo Hyżne i po ponownie dobrym meczu wygraliśmy wysoko 4-0. Bramki w tym meczu zdobyli: Hubert Hryniuk, Bartosz Sakowski, Jakub Bytnar i Wiktor Wróbel.

Po meczach sobotnich Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do "Ligi Mistrzów" z przypisanymi do tabeli 3pkt na koncie.

W niedzielę do rozegrania mieliśmy 3 mecze z drużynami: AP Jasło, SMS Jarosław i Granat Skarżysko Kamienna. Ale po kolei:

W 1 meczu przeciwnikiem była drużyna AP Jasło, która na co dzień gra w lidze podkarpackiej. Na początku lekką przewagę osiągnęli zawodnicy z Jasła i w 3 min. meczu otworzyli wynik spotkania. Stal jednak obudziła się zaczęła raz po raz atakować bramkę drużyny Gości. I tak po ładnej i składnej akcji bramkę na 1-1 strzelił wszechobecny Sebastian Gargała. Gdy wydawało się, że strzelenie kolejnej bramki dla Nas będzie kwestią czasu z kontrą wyszła drużyna AP Jasło i niestety strzeliła na 2-1. My nie mając nic do stracenia ruszyliśmy do ataku lecz w ostatniej minucie po kolejnej kontrze Goście ustalili wynik meczu na 3-1.

Kolejnym meczem było spotkanie z mocną drużyną SMS Jarosław. Nasi chłopcy podrażnieni przegranym pierwszym meczem ruszyli z huraganowymi atakami. Nasza przewaga była duża, co udokumentowaliśmy w 10 min. meczu kiedy to po pięknej asyście Olka Zwiercana w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Gargała, perfekcyjnie wykorzystał sytuację i było 1-0 dla Stali. Kolejne minuty to wyrównana gra, aż nadeszła ostatnia min meczu w której po stracie piłki w środku pola drużyna SMS przeprowadziła wzorową kontrę i ku rozpaczy naszych zawodników doprowadziła do remisu 1-1. Chwilę po tej bramce sędzia odgwizdał zakończenie meczu.

Ostatni mecz turnieju miał decydować o tym która drużyna zajmie 3 miejsce w całej imprezie. Przeciwnikiem Naszej drużyny był Granat Skarżysko Kamienna, który wygrał swoją grupę w sobotę. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. W 7 min. spotkania trener Kami Mach zrobił pokerową zagrywkę wpuszczając na boisko Karola Jachyma (we wcześniejszych meczach był oszczędzany :) ). Po pięknej akcji prawą stroną ruszył Sebastian Gargała i pięknie wyłożył piłkę nadbiegającemu Karolowi (przebiegł skrzydłem niczym Grosik całe boisko), który wpakował piłkę do bramki i zrobiło się 1-0!!!. Po 3 min. znowu aktywny Karol Jachym został sfaulowany tuż przed polem karny i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Gabryś Mach i silnym strzałem przełamał ręce bramkarza gości i na tablicy pojawił się wynik 2-0 dla Stali!!. Gdy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się wygraną Stali, sędzia w kontrowersyjnej sytuacji (mamy nagranie wideo) podyktował rzut karny dla Skarżyska. Goście wykorzystali go i było 2-1. Na szczęście do końca wynik nie uległ zmianie i chłopcy mogli się cieszyć ze zwycięstwa, a co za tym idzie z 3 miejsca w turnieju, który wygrała drużyna gospodarzy Grunwald Budziwój, zaś drugie miejsce zajęła drużyna AP Jasło.

Po meczach odbyła się ceremonia wręczenia nagród, której gościem była oficjalna maskotka Grunwaldu Budziwój. Nasza drużyna otrzymała medale i puchar za 3 miejsce, a do drużyny "TOP 7" wybrany został zawodnik naszego Klubu Sebastian Gargała.

SPEC Stal  Łańcut wystąpiła w następującym składzie:

Bramkarze: Kamil Jędrejasz, Aleksander Zwiarcan.

Zawodnicy z pola: Gabriel Mach, Tomasz Mączka, Mateusz Firlit, Bartosz Kilian, Karol Jachym, Michał Sołtysiak, Hubert Hryniuk, Maksymilian Brożbar, Sebastian Gargała, Arkadiusz Olszański, Wiktor Wróbel, Jakub Bytnar, Patryk Kisiel, Bartosz Sakowski.

Trenerem drużyny jest Kamil Mach.

Chłopcom i trenerowi gratulujemy dobrego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!