NIEDZIELA NA PIKNIKOWO W RAMACH VII KOLEJKI

• autor: ssopel, 2017-10-02 17:38

Do dwóch razy sztuka - w końcu pogoda dopisała i pierwszego października udało się zorganizować Piknik Szkółki Piłkarskiej SPEC STAL ŁAŃCUT. Na okrasę udanej imprezy drużyna SPEC Stal Łańcut pokonała Pogórze Bachórz 4:1 (1:0).

Msza Święta, od której planowaliśmy rozpocząć piknik w pierwotnym terminie odbyła się trzeciego września w kościele pw. Św. Michał Archanioła. Imprezę na łańcuckim stadionie w niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy od różnorodnych konkurencji sportowych i zabaw dla dzieci, w których oczywiście dominowała piłka nożna. We wszystkich grupach został przeprowadzony ostatnio bardzo popularny za sprawą Oskara Lipskiego "Turbokozak" w wersji nieco skróconej.

Więcej w rozwinięciu ...

Fascynujący mecz piłkarski rozegrali Tatusiowie młodych adeptów Szkółki. Liczne konkurencje sportowe przeprowadzili trenerzy i asystenci: Karol Preis, Krystian Guzek, Mateusz Pelc, Oskar Lipski, Piotr Balawender, Fabian Lekki, Jacek Stankiewicz i Dawid Rupar. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, a głód można było zaspokoić kiełbaską ufundowaną przez Rafała Kumka. Świętowaliśmy pierwsze urodziny Szkółki, a więc podczas pikniku dominowali jej adepci.

Głównym punktem pikniku był mecz piłkarski seniorskich zespołów SPEC Stali Łańcut i Pogórza Bachórz - sędziów spotkania panów Piotra Rachwała, Janusza Anasychina i Ryszarda Wielgosza, a także zawodników na murawę wyprowadziły dziewczynki i chłopcy z roczników 2007/2008 przy wsparciu rocznika 2006, który witał drużyny powiewając biało-niebieskimi flagami. Przed meczem historyczny proporczyk klubowy na ręce prezesa Krzysztofa Mączki wręczył Rafał Kumek. W podzięce za fantastyczną postawę sportową i niemałą promocję naszego Klubu w popularnym konkursie Turbokazaka na antenie Canal+ został wyróżniony 17-letni wychowanek Stali Oskar Lipski, który otrzymał okolicznościową koszulkę meczową.

Pierwszą, dość senną połowę podopieczni Jakuba Słomskiego zakończyli prowadząc 1:0 - bramkę po podaniu Kamila Macha zdobył Sebastian Frączek. W przerwie meczu Dyrektor Sportowy Szkółki SPEC STAL ŁAŃCUT Piotr Grabowski wyprowadził na środek boiska wszystkie grupy. I tak po kolei  za flagą z Michałem Archaniołem w herbie podążali: Rocznik 2011/12 - Trener Jakub Magryś, Rocznik 2010 - Trener Michał Kucharski, Rocznik 2008/9 - Trener Adam Naróg, Rocznik 2009 – Trener Piotr Szmuc, Rocznik 2008 - Trener Marek Mączka, Rocznik 2007 „niebieska” - Trener Piotr Grabowski, Rocznik 2007 „biała” - Trener Kamil Mach, Rocznik 2006 - Trener Kamil Mach, Rocznik 2004-2005 - Trener Kamil Kuźniar. Licznie zgromadzonej tego dnia publiczności w asyście piłkarzy naszej Szkółki zostali przedstawieni: Sponsor Strategiczny SPEC STAL ŁAŃCUT Tomasz Józefczyk - Prezes Firmy SPEC Food Service otrzymał koszulkę meczową z numerem 1, Grzegorz Kielar właściciel Biura Rachunkowego Pegaz prowadzący finanse klubu od wielu lat otrzymał koszulkę z numerem 99, Główny Sponsor Szkółki Piotr Wołos Kierownik Regionalny Firmy RECTOR otrzymał koszulkę z numerem 100, zaś nieobecny tego dnia Henryk Pazdan, były wiceburmistrz, a obecnie sekretarz Rady Miasta Łańcuta za wieloletnią pomoc dla naszego Klubu – koszulkę z numerem 102. Koszulki meczowe i szaliki wręczali Prezes Klubu Krzysztof Mączka i Wiceprezesi Klubu Sławomir Sopel i Tomasz Panek. Prezentację zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i okrzykiem klubowym. Serce wyrywało się z piersi z radości i wzruszenia - niemal 150 młodych gardeł wykrzykujących "ŁAŃCUCKA... STAL!"

Druga połowa meczu obfitowała w bramki - dwie z nich zdobył dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Sebastian Frączek po podaniach Mateusza Birka i Dawida Frączka, a jedną szczególnej urody po wspaniałym uderzeniu z wolnego Kamil Mach. Goście dobyli honorowe trafienie po wykorzystanym rzucie karnym. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla SPEC Stali, a drużyny wystąpiły w składach:

SPEC STAL ŁAŃCUT: Michał Inglot - Krystian Guzek, Grzegorz Świder, Mateusz Pelc, Dawid Frączek (76' Sebastian Sowa) - Sebastian Frączek, Kamil Mach, Łukasz Kraska (86' Marcin Sochacki), Mateusz Birek (82' Łukasz Wąsacz) - Artur Kubis (70' Karol Preis), Alan Brzuszek (78' Kamil Kuźniar). Kierownikami drużyny są Mateusz Soska i Paweł Lenczyk

Pogórze Bachórz: Dominik Goleńowski, Karol Karaś (78’ Piotr Pieróg), Mariusz Karaś, Grzegorz Sienko, Bartłomiej Chrzan, Kamil Karaś (70’ Tomasz Nowak), Marcin Sokolik (50’ Marcin Sieńko), Marek Chrobak, Bartłomiej Kłyż.

Po zakończeniu meczu rozlosowano nagrody dla młodych adeptów Szkółki. Bardzo ciepło i z pełnym zaangażowaniem całą imprezę poprowadził Paweł Słota instruktor sportu w MOSiR Łańcut. Opiekę medyczną sprawował wiceprezes Klubu Bartosz Witek. Bazę gastronomiczną i dmuchane zjeżdżalnie zabezpieczyła firma dmuchanceprzemysl.pl.

Sponsorzy pikniku i nagród:  MOSiR – Jerzy Hałka, Firma SPEC Food Service – Tomasz Józefczyk, Delikatesy Asia – Henryk Morawski, MAW-SPORT – Wojciech Kiszka, Aquacomfort - Krzysztof Mączka, Zagano - Adam Lipski, Soplak – Jerzy Słysz i Sławomir Sopel, Dystrybutor Pastelo – Bogdan Pilawa, Rafał Kumek.

Sponsorzy Szkółki: RECTOR, Power Solar, Contimax, D.Binkiewicz, Pizzeria Sołtys, Kuźniar Firma Transportowa.

Sponsorzy Klubu: Urząd Miasta Łańcut, SPEC, Marlo Ubezpieczenia, Markowicz Nieruchomości, Biuro Rachunkowe Pegaz, AGUACOMFORT, RESCOR, SOPLAK, Delikatesy Asia, ZAGANO, Jaś i Małgosia Przedszkole Łańcut.

FOTORELACJA FOTORELACJA FOTORELACJA FOTORELACJA FOTORELACJA