Sokół Kolbuszowa Dolna 8:0 Korona Rzeszów

Logowanie

Aktualności

VIII i XII KOLEJKA

• autor: ssopel, 2015-10-13 12:48

Lider jest nasz! Łańcucka Stal po arcytrudnym spotkaniu z Arką Albigowa odniosła zwycięstwo i rozgościła się w fotelu lidera!

Spotkanie toczyło się w cieniu wypadku samochodowego zawodnika Stali Krzyśka Duhla, który tuż przed meczem został przewieziony do łańcuckiego szpitala – Krzysiek życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Na domiar złego Łańcucką Stal dopadła istna plaga kontuzji – ze składu wypadli Sebastian Sowa i Kamil Kuźniar, a grający trener Łuksz Kowal wyszedł na boisko z kontuzją pachwiny. Przed spotkaniem przepowiadaliśmy walkę o każdy centymetr boiska i tak właśnie się stało. Obie drużyny wyszły na murawę licząc na komplet punktów i pierwszą pozycję w tabeli. Po pierwszym gwizdku wzorowo sędziującego sędziego Sebastiana Ożoga przewagę osiągnęła Stal, raz po raz inicjując akcje na połowie Albigowian. W 15 minucie meczu lewą stroną boiska efektownie pociągnął Łukasz Kowal, który perfekcyjnie dograł prostopadłą piłkę na linię pola bramkowego, gdzie znalazł się snajper biało niebieskich Sebastian Frączek. Takich sytuacji „Sęp” nie zwykł marnować i wpakował piłkę do siatki na 1:0. Piętnasta bramka Sebastiana w sezonie – czapki z głów! Wydawało się, że Arka dała się zepchnąć do defensywy, ale obraz gry po starcie bramki przez przyjezdnych odmienił się diametralnie – zawodnicy w biało-czerwonych strojach ruszyli odważnie do przodu. Osłabieni kadrowo Stalowcy trzymali się dzielnie i mecz do przerwy to była prawdziwa walka, głównie w środku pola, z lekką przewagą przyjezdnych. Kolejny raz w bieżącym sezonie wymieniam nazwisko golkipera Stali Michała Inglota, który rozgrywał świetne spotkanie, zarówno w polu bramkowym, jak i na przedpolu! Michał bronił pewnie, dobrze wprowadzał piłkę do gry i pewnie kierował biało-niebieską obroną. Na przerwę miejscowi schodzili z jednobramkową przewagą, ale licznie zgromadzeni kibice gości liczyli na zmianę rezultatu. Na szczęście Łańcucianie obronili przewagę do końca meczu, choć trzeba oddać przeciwnikom chęć walki i wolę wywiezienia z Łańcuta choćby remisu. Druga odsłona meczu to gra w środku pola i sporadyczne ataki na bramki. Łańcucianie cofnęli się na własną połowę groźnie kontrując, a Albigowa próbowała strzałów z poza linii pola karnego, które okazywały się niecelne, albo pewnie chwytał je nieoceniony Michał Ingot. W 62’ Piotra Jurka zastąpił Mateusz Rozpond, zaś w 75’ Dawida Frączka zmienił Arkadiusz Hawro. Stal potrafiła skutecznie utrzymać wynik i po doliczonych 3 minutach gry sędzia Ożóg zakończył to stojące na niezłym jak na B-klasowe realia poziomie spotkanie. Stal może świętować obronioną pierwszą pozycję w tabeli. Na wyróżnienie zasłużył cały mocno osłabiony zespół, a na szczególną pochwałę zapracowali bramkarz Michał Ingot, niezawodny Sebastian Frączek oraz cała formacja obronna z Grzegorzem Świdrem na czele oraz młody osiemnastoletni Krystian Guzek, który nie odstawiał nogi i pokazał prawdziwy charakter.

Trudny  i niezbyt piękny mecz za nami, ale co najważniejsze zwycięski! Brawo biało-niebiescy – pokazaliście prawdziwy charakter!

Seniorzy

STAL ŁAŃCUT - Arka Albigowa 1-0 (1-0)

Sędziowie: Sebastian Ożóg, Jan Węgrzyn, Tomasz Dzido
Bramka: Sebastian Frączek 15'
Asysta:  Łukasz Kowal
Kartka:  Dawid Frączek, Paweł Jurek, Alan Brzuszek

Skład:  Inglot - Guzek, Grabowski, Świder Jurek Paweł - Brzuszek, Jurek Piotr(62' Rozpond), Dawid Frączek (75' Hawro), Kowal Mateusz- Frączek Sebastian, Kowal Łukasz.

Juniorzy Młodsi
STAL ŁAŃCUT - Pogoń Leżajsk 4-1 (2-0)

Bramki: Oskar Lipski x3,  Jan Wróbel
Asysty: Piotr Balawender x2, Wojciech Kluz, Radosław Sroczyk

Skład:  Sadleja - Bytnar (55' Pelc Patryk), Balawender Paweł, Jan Wróbel, Czerwonka - Homa (75' Jucha), Ryznar (65' Kluz), Lizak (65' Baran), Balawender Piotr (65' Sroczyk)- Jakub Preis (60' Hawro Daniel), Lipski

Przed nami ostatni mecz w roli gospodarza w obecnej rundzie i zarazem mecz na szczycie pomiędzy liderem rozgrywek Stalą Łańcut, a wiceliderem Arką Albigowa. W najbliższą niedzielę 18go października 2015 roku o godzinie 15:00  na stadionie przy ul. Traugutta w Łańcucie zmierzą się dwie dotychczas najlepsze drużyny obecnych rozgrywek, które zgromadziły po 16 punktów. Zarówno Łańcucianie jaki i zawodnicy z Albigowej wygrali po pięć spotkań, raz podzielili się z rywalami punktami i raz przełknęli gorycz porażki. Zdobycz bramkowa przemawia na korzyść biało-niebieskich, którzy mogą pochwalić się stosunkiem 31:6 przy 24:11 rywali. Arka przegrała tylko raz w drugiej kolejce ulegając Pogórzu Bachórz 0:3 na własnym stadionie. Jak widać Pogórzanie specjalizują się w odbieraniu punktów liderom! Arka jest spadkowiczem z A-klasy, w meczach wyjazdowych obecnego sezonu odnotowała same zwycięstwa wygrywając w Hyżnem, Husowie, Kraczkowej i Woli Rafałowskiej (mecz rozgrywany był w Handzlówce). W ostatniej kolejce Arka podzieliła się punktami z Orłem Harta (wynik spotkania 2:2). Wszystkie wyżej wymienione fakty przemawiają za tym, że będzie to prawdziwa bitwa o przysłowiowe sześć punktów.

Zapraszamy wszystkich fanów futbolu na to spotkanie, licząc na gorący doping od pierwszej do ostatniej minuty meczu! Oby nasza Stal niesiona wsparciem trybun obroniła pozycję lidera! Przypominamy, że wstęp na w/w mecz jest bezpłatny!