Sokół Kolbuszowa Dolna 8:0 Korona Rzeszów

Logowanie

Aktualności

VI I IX KOLEJKA

• autor: ssopel, 2015-09-30 11:51

Piłkarski thriller w Łańcucie. Remis z Pogórzem Bachórz na własnym stadionie należy uznać za niespodziankę, natomiast poziom meczu i jego dramaturgia mogłyby kandydować o klika klas rozgrywkowych wyżej. Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania się obu zespołów, które kilkakrotnie testował bramkarzy niezbyt groźnymi strzałami. Wyraźnie widać było poukładaną grę w obronie Pogórza, a postawa grającego z nr 13 Grzegorza Sienko i spółki sprawiła, że ataki łańcucian kończyły się w okolicach 70 metra boiska, lub pewnie bronił je rozgrywający wspaniałe spotkanie bramkarz gości Dawid Kiełbasa. W 39’ po kontrowersyjnej akcji i kontrze piłkę do siatki Stali wpakował Sylwester Kopczak. Łańcucianie reklamowali pozycję spaloną, ale nieubłagany arbiter Sebastian Petela wskazał na środek boiska. Po tej sytuacji Piotr Grabowski za dyskusję z sędziami otrzymał żółtą kartkę. Chwile później sensacyjnie na przerwę zawodnicy zeszli przy stanie 0:1 dla Bachórza. Biało-niebiescy jak zwykle po przerwie meczu rozpoczęli huraganowe ataki na bramkę przeciwnika, ale golkiper naszych przeciwników dokonywał cudu na linii bramkowej. Dopiero w 60’ Alan Brzuszek wyrównał stan meczu na 1:1 i wydawało się, że strzelenie zwycięskiej bramki jest kwestią czasu. Łańcucianie złapali wiatr w żagle i zaczęło się prawdziwe oblężenie bramki Pogórza. Publiczność co kilka minut wstrzymywała oddech po strzałach na bramkę rywali, ale futbolówka albo obijała słupki i poprzeczkę, albo cudem wybijał ją bramkarz gości. W ostatnim kwadransie meczu Stal zamknęła Bachórz we własnym polu karnym, a przeciwnicy wyprowadzili dwie bardzo groźne kontry. Na ogromną pochwałę zasłużył bramkarz Stali Michał Ingot, który wygrał oba pojedynki sam na sam z piłkarzami rywali. W 90 minucie w polu karnym Bachórza został sfaulowany nasz zawodnik, kibice wstali z miejsc będąc pewnymi, że sędzia wskaże jedenastkę, jednak ten pozostał niewzruszony. Po trzech minutach doliczonych arbiter zakończył to bardzo ciekawe spotkanie, a kibicom w Łańcucie pozostał niedosyt. Mamy nadzieję na skuteczniejszą grę w kolejnych spotkaniach.

Seniorzy

STAL ŁAŃCUT - Pogórze Bachórz 1-1 (0-1)

Sędziowie: Sebastian Petela, Damian Gmitrzak, Tomasz Jakubiec
Bramki: Alan Brzuszek 60'
Asysta:
Kartka:  Piotr Grabowski

Skład:  Inglot - Gątarski (46' Guzek), Grabowski, Świder, Jurek Paweł - Brzuszek, Jurek Piotr, Frączek Dawid , Kowal Mateusz- Frączek Sebastian, Kowal Łukasz.

Juniorzy Starsi
Strug Tyczyn - STAL ŁAŃCUT 3-2 (1-1)

Juniorzy Młodsi
Strug Tyczyn - STAL ŁAŃCUT 4-1 (1-1)

Trampkarze Starsi
Unia Korniaktów Północny - STAL ŁAŃCUT  3-6 (1-2)

W niedzielę 4 października 2015 roku o godzinie 14:00 na stadionie w Łańcucie przy ul. Traugutta 11, Łańcucka Stal w ramach VI kolejki ligowej podejmie zespół Pogórze Bachórz.

Nasi przeciwnicy zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, zdobywając dotychczas 8 punktów. Zawodnicy z Bachórza zdobyli 6 bramek, a stracili zaledwie 3. Pogórze wygrało dwa mecze, dwa mecze zremisowało, a raz zeszło z boiska pokonane. Wyniki naszych rywali z obecnego sezonu:

Pogórze Bachórz 0-1 Pogórze Husów

Arka Albigowa 0-3 Pogórze Bachórz

Pogórze Bachórz 2-1 Galicja Chmielnik

KS Wola Rafałowska 1-1 Pogórze Bachórz

Pogórze Bachórz 0-0 Orzeł Harta

Wyżej wymienione wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu zespołu naszych rywali, a zwłaszcza o świetnej grze w obronie. Łańcucianie zachwycają w dotychczasowych meczach skutecznością, a wynik bramkowy 27-4 mówi sam za siebie.

Mecz zapowiada się ciekawie dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na nasz stadion, aby wspomagać naszych zawodników gorącym dopingiem.