Wywiad z nowym prezesem Sławomirem Soplem

• autor: ssopel, 2009-01-22 10:21
Zmienił się zarząd ŁKS „Stal” Łańcut, kim jest nowy prezes naszego klubu piłkarskiego?

Nazywam się Sławomir Sopel mam 32 lata, mieszkam od urodzenia w Łańcucie. Co prawda nigdy nie należałem do żadnych władz klubu ale patrząc na obecną sytuację w jakiej znalazł się ŁKS uważam to jedynie za swój atut. Piłką interesuje się „od zawsze” sam byłem wychowankiem Stali Łańcut zaczynając od trampkarzy dochodząc wraz z drużyną do rozgrywek w III lidze. Jednak ten etap mojego życia został przerwany przez ciężką kontuzję i długotrwałe leczenie, które nie pozwoliło mi jednak wrócić do czynnego uprawiania piłki nożnej, pozostało mi jedynie gorące kibicowanie swojej drużynie. 0d 20 kwietnia b.r. zdecydowałem się przyjąć funkcję prezesa i tym samym pomóc wrócić swojemu macierzystemu klubowi do dawnej świetności. Mam nadzieję, że wyjdzie mu to „NA ZDROWIE”. (Uważam, że w chwili obecnej i tak niewiele już można mu zaszkodzić)

Wywiad z nowym prezesem Sławomirem Soplem

Jakie nowy prezes ma na dzień dzisiejszy priorytety?

Na chwilę obecną najważniejsze jest utrzymanie I drużyny w klasie okręgowej. Co nie będzie łatwym zadaniem gdyż pozostało nam jeszcze cztery trudne mecze, a miejsce w tabeli nie gwarantuje nam na razie spokojnego utrzymania.
Klub musi pozyskać nowych sponsorów i uzyskać inne źródła finansowania, gdyż na chwilę obecną sytuacja finansowa jest zła i wymaga zdecydowanych działań naprawczych.

Czy zarząd klubu ŁKS Łańcut zgodziłby się na umieszczenie nazwy sponsora w nazwie zespołu?

Oczywiście, że tak, wszystko to zależy od potrzeby danej firmy i jej nakładów na klub. Moja opinia jest taka, jeżeli ŁKS utrzyma się w lidze Okręgowej, to będzie łatwiej pozyskać głównych sponsorów, a co za tym idzie duże pieniądze.

A co z dalszymi planami?

Planujemy awans do wyższej ligi, nie wiem czy uda nam się to zrealizować w przyszłym sezonie uzależnione to będzie jak zwykle od finansów klubu, ale osobiście uważam, że nasza drużyna po nieznacznym wzmocnieniu kadrowym będzie w stanie to osiągnąć.
Planujemy odbudować bazę kadrową klubu poprzez reaktywowanie grup młodzieżowych, jednocześnie rozumiem z własnego doświadczenia, jakie znaczenie ma dla młodego człowieka wychowanie poprzez sport. Dlatego zamierzam jako Prezes nawiązać współprace z nauczycielami szkół podstawowych i gimnazjalnych by przy ich współpracy zainteresować sportem już dzieci od pierwszych klas podstawówki i wraz z ich rodzicami propagować zdrowy tryb życia.
Będę dążył do zebrania środków na modernizację obiektu by w pierwszej kolejności dostosować go do rozgrywek ligowych gdyż w chwili obecnej panujące tam warunki są żenujące i zawstydzają mnie jako Prezesa wobec goszczących u nas drużyn. Dalsze działania zmierzać będą do rozbudowy pozostałych obiektów tak by służyły mieszkańcom oraz dzieciom i młodzieży do rekreacyjnego i wyczynowego uprawiania sportu, a także przystosować obiekt również dla innych celów kulturalno-rozrywkowych w naszym mieście takich jak turnieje, festyny, dni Łańcuta itd.. Naszym celem jest by zarówno Klub jak i obiekt stadionu tętnił życiem.

Podobno obiekt stadionu ma zostać przekazany przez Starostwo pod opiekę Urzędu Miasta i jakie to ma znaczenie dla klubu?

Do tej pory obiekt stadionu jest własnością Starostwa Powiatu Łańcuckiego. Starostwo wielokrotnie próbowało przekazać obiekt urzędowi miasta gdyż samo nie prowadzi żadnej działalności sportowo rekreacyjnej w regionie, w przeciwieństwie do istniejącego w tym celu MOSiR-u. Poprzednie władze miasta nie przychyliły się do tych wniosków.
Spowodowało to znaczną degradację obiektu i samego klubu. Dopiero nowy Burmistrz Stanisław Gwizdak wraz ze Starostą Powiatu Adamem Krzysztoniem rozumiejąc znaczenie rozwoju jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu również w naszym mieście podjedli wspólne działania zmierzające do przekazania stadionu.

Dlaczego ma to takie znaczenie dla klubu?

W tym momencie obiekt stadionu jest własnością Starostwa, które jednak nie partycypuje w kosztach jego utrzymania.
Koszty te ze względu na wielkość obiektu są jednak znaczne i pochłaniają znaczne środki. Naszym dążeniem jest przejęcie stadionu przez Urząd Miasta i zarządzanie nim przez MOSIR, dzięki czemu możliwe będzie znaczne odciążenie finansowe Klubu ŁKS.

Kiedy zobaczymy jakieś efekty pańskich działań?

Jeżeli chodzi o kwestię gry drużyny i ich postawy na boisku to kwestię tą pozostawiam, mającemu moje pełne poparcie i zaufanie, trenerowi Jackowi Sowie. Jednak zaznaczyć muszę, że z tego, co wiedzę atmosfera w drużynie jest bardzo dobra a zawodnicy pełni woli walki i chęci gry, co nastraja mnie optymistycznie na przyszłość.
W zakresie działań pozasportywych, dla których zostałem powołany to planuje już w dniach 14-15 lipca zorganizować uroczystości związane z przekazaniem Obiektu Stadionu przez powiat urzędowi miasta. W planie jest turniej piłkarski „Nasz stadion  2007”, występy lokalnych zespołów tanecznych i rockowych i występ gwiazdy wieczoru. Poza tym wraz z Urzędem Miasta rozważamy możliwość zorganizowania tegorocznych Dni Łańcuta na obiekcie Stadionu „ŁKS Łańcut”.

Kończąc zapraszam wszystkich na stadion i mecze naszej drużyny.